Paroubek ocenil postoj lidoveckého poslance Hovorky k reformě

Reforma veřejných financí přinese kromě jiného nově i poplatky u lékaře. Ty jsou ale v rozporu s volebním programem koaličních stran. V České televizi o tom v diskusi s šéfem KDU-ČSL Jiřím Čunkem mluvil předseda ČSSD Jiří Paroubek. Čunek potvrdil, že zatím neuvažuje o žádných krocích vůči Hovorkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Marián Vojtek

To, že Ludvík Hovorka z KDU-ČSL jako jediný z vládních poslanců při středečním hlasování nezvedl ruku pro reformu, je podle šéfa nejsilnější opoziční strany důkaz o poctivém přístupu k voličům. Postup Hovorky odmítl srovnat s chováním Miloše Melčáka a Michala Pohanky, kteří byli zvoleni za ČSSD, ale později vystoupili z jejího klubu a při hlasování o reformě podpořili vládní předlohu.

"Občanská demokratická strana ani Strana zelených neměli poplatky ve zdravotnictví v předvolebním programu. Lidovci ano, ale se sociálními kompenzacemi. Pan Hovorka se chová jako člověk, který je věrný programu své strany. Takže já z tohoto hlediska ho nestavím do té roviny jako pány Melčáka a Pohanku, protože oni se chovají zrádně k tomu programu, za který byli zvoleni," řekl Jiří Paroubek.

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek zatím neuvažuje o žádných krocích vůči lidoveckému poslanci Ludvíku Hovorkovi: "Pokud by to byl jeho trvalý postoj, kdyby se naprosto radikálně rozešel s ostatními poslanci a s míněním celé strany, pak bychom tu situaci museli řešit. Ale nějaký nátlak či nějaké výzvy v tuto chvíli dělat určitě nebudu."

Ondřej Kapic, Anna Marková, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme