Paroubek odmítá, že by řekl rasistický výrok

Předseda České strany sociálně demokratické Jiří Paroubek chce po zpravodajském serveru Aktuálně.cz omluvu za zveřejnění svého údajného rasistického výroku. Podle serveru Paroubek při návštěvě na úřadu práce v Kutné Hoře řekl, že by neměli být zaměstnáváni "lidé z jiných kultur". Předseda ČSSD to popírá a chce se bránit soudní cestou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Jiří Paroubek odchází po krátkém televizním vystoupení

Předseda ČSSD Jiří Paroubek odchází po krátkém televizním vystoupení | Foto: Tomáš Adamec

Server Aktuálně.cz si stojí za tím, že Paroubek v Kutné Hoře řekl: "Není vhodné zaměstnávat lidi z jiných kultur, už tu pak zůstanou. Naučí se jazyk, mají děti a je z toho etnický problém."

Předseda ČSSD popřel, že by něco takového řekl a vyžádal si po serveru záznam rozhovoru. Podle mluvčí ČSSD Kateřiny Blechové ho ale nedostal, a proto teď požaduje omluvu.

"Server Aktuálně.cz nedoložil nahrávku, která by dokumentovala, že Jiří Paroubek takový výrok řekl. Nikdo z účastníků schůzky kromě redaktorky Aktuálně.cz výrok, tak jak byl uveden v médiích, neslyšel. Výrok, tak jak byl uveden v médiích, je tedy lživý. Pokud se server Aktuálně.cz neomluví, bude Jiří Paroubek poskupovat obvyklou právní cestou," řekla Blechová.

Server aktuálně.cz ale na správnosti reportáže z Kutné Hory trvá. Radiožurnálu to potvrdil jeho ředitel Jakub Unger: "Server Aktuálně.cz si za materiálem stojí, naši reportéři odvedli dobrou práci. Koneckonců ten rozhovor slyšela celá řada jiných lidí." Na výzvy ke zveřejnění nahrávky Aktuálně.cz prý nemá důvod reagovat.

Ředitel kutnohorského úřadu práce Václav Kaše si nepamatuje, že by Jiří Paroubek při návštěvě u něj takový výrok pronesl. Podle ředitele se mluvilo o tom, že zaměstnavatelé zahraničních dělníků argumentují jejich vyšší spolehlivostí a nižšími platy, když usilují o povolení jejich zaměstnávání.

Přečtěte si také:
Na Slovensku se podle Evropské komise množí rasistické projevy politiků
Česko podle eurokomisaře Špidly nejvíce diskriminuje Romy
Šéf německé krajně pravicové NPD dostal podmínku za prokázaný rasismus
Kancléřka Merkelová: Evropa nesmí dát šanci antisemitismu
Globální finanční krize zvedla novou vlnu antisemitismu

Věra Pfeifferová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme