Paroubek: Po trestu pro Škárku už nepovažuji soudy za nezávislé

Jako příklad třídní spravedlnosti na úrovni Zimbabwe označil předseda Národních socialistů - levice 21. století (LEV 21) Jiří Paroubek soud s poslancem Jaroslavem Škárkou. Někdejší člen Věcí veřejných, kterého Paroubek plánoval přijmout do své strany, má jít na tři roky do vězení za podvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I sám Jiří Paroubek usměrňuje dav mírným pokynutím rukou. | Foto: Tomáš Adamec

Obvodní soud pro Prahu 5 dnes uložil předsedovi poslaneckého klubu VV Vítu Bártovi za uplácení bývalých stranických kolegů podmíněný 18měsíční trest. Škárkovi uložil tři roky vězení za to, že Bártu podvedl. Zakázal mu také na deset let být poslancem. Oba se proti rozsudku odvolali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Jiřím Paroubkem v Ozvěnách dne Radiožurnálu

„Je docela zábavné, pokud je jeden z politiků uznán vinným ze zločinu korupce a je odsouzen natvrdo ten, kdo celou záležitost oznámil policii. Kromě toho je vyhrožováno také tomu druhému člověku, paní Kočí, která měla také odvahu celou záležitost oznámit. Myslím si, že od tohoto dne už aspoň já osobně nebudu hovořit o soudní soustavě v České republice jako o nezávislé,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek.

Soud ovšem přesvědčivě dokázal, že se pan Škárka snažil i během soudního líčení předložit falešné důkazy proti Vítu Bártovi. To se vám nejeví jako jasný podvod?

„Já myslím, že to je Vyšinského výklad práva, v české soudní soustavě to není poprvé, co soud takovýmto velmi paradoxním způsobem rozhodne. Koneckonců před třemi lety takhle rozhodl i Ústavní soud pod vedením pana Rychetského, když zrušil mimořádné volby do Poslanecké sněmovny. Zrušil v podstatě ústavní zákon, což bylo protiústavní. Takže já se nedivím ani tomu, co se stalo dnes.“

Veronika Sedláčková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme