Paroubek: Podporuji prolomení těžebních limitů, ať rozhodne referendum

Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek je pro prolomení limitů těžby uhlí v severních Čechách. Zdůraznil, že jde o jeho osobní názor, v rámci strany se ještě povede debata. V samotném Ústeckém kraji tento názor velkou podporu nemá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba uhlí | Foto: www.okd.cz

Předseda ČSSD argumentuje tím, že by to pomohlo snížení nezaměstnanosti v regionu a snížila by se také závislost České republiky na dovozu surovin. Paroubek, který vede sněmovní kandidátku ČSSD na Ústecku, se také vyslovil pro krajské referendum o těžebních limitech.

Případné rozšíření těžby by mohlo přímo ohrozit obce Černice a Horní Jiřetín. Podle místostarosty Horního Jiřetína Vladimíra Buřta Jiří Paroubek projevil tento svůj soukromý názor v posledních letech několikrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda ČSSD Jiří Paroubek je pro prolomení těžebních limitů v severních Čechách. Jakou podporu má tento názor v Ústeckém kraji. Hostem pořadu Stalo se dnes byl místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt.

"Nicméně je potřeba dívat se na oficiální postoj ČSSD a ta dlouhodobě preferuje názor, že by lidé v kraji měli vyjádřit svůj názor k limitům," uvedl v pořadu Stalo se dnes.

S Paroubkovým argumentem, že prolomení limitů pomůže snižování nezaměstnanosti v regionu místostarosta nesouhlasí. "Je to zcela pomýlené a velice mě mrzí, že pan Paroubek přijímá takovouto nesmyslnou a jednostrannou argumentaci, která nepochybně pochází od odborářů a manažerů těžební firmy Czech Coal," uvedl

Podle něj je velký problém s dlouhodobou strukturální nezaměstnaností v regionu způsoben právě dlouhodobou závislostí na těžebním průmyslu.

"A k tomu, aby se pomohlo dlouhodobě a koncepčně vyjít právě z problémů, kterými je tento kraj známý, jsou potřebné zcela jiné nástroje, než zakonzervování stavu, kdy jsme stále více závislí na těžbě," dodal.

Katka Brezovská, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme