Paroubek požádal premiéra o ochranu předvolebních mítinků ČSSD

Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek chce, aby státní orgány převzaly odpovědnost za ochranu účastníků předvolebních mítinků jeho strany. Dopisem o to požádal premiére Jana Fischera. Chce tak zabránit dalším konfliktům, které začaly házením vajec na mítinku v Kolíně. Podle Fischerova mluvčího Romana Proroka se žádostí premiér i ministr vnitra budou zabývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kampaň ČSSD pro volby do Evropského parlamentu | Foto: Tomáš Adamec

Proč se Jiří Paroubek rozhodl pro tento krok, vysvětlil následovně: "Myslím si, že v posledních čtrnácti dnech jsou naše mítinky napadány nezodpovědnými jednotlivci. Toto je podle mě nejvhodnější forma, protože v některých místech policie neposkytovala organizátorům pomoc a byla laxní. Předpokládám, že teď zavládne klid."

Podle mluvčí Policejního prezidia Dagmar Bednarčíkové policie nechystá zvláštní opatření. "Policejní prezidium obdrželo žádost sociální demokracie o zajištění ochrany veřejného pořádku, života a zdraví účastníků jejich předvolebních shromáždění v souvislosti s několika incidenty, které se staly v minulých dnech. Policie České republiky bude akcím tohoto typu, nejen mítinkům ČSSD, v rámci výkonu běžné služby věnovat zvýšenou pozornost," doplňuje Bednarčíková. Policie ale nehodlá vyčlenit kvůli mítinkům ČSSD zvláštní posily.

Poslanec za ČSSD František Bublan ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl, že Jiří Paroubek měl už od začátku brát kauzu s nadhledem. "Letělo první vajíčko, potom se z toho stal určitý symbol a teď už je to téměř taková lavina, která je spojená s určitou recesí nebo s něčím podobným. Já bych to zase neviděl jako nějakou velkou tragédii, možná kdyby na začátku to vzal trochu s humorem a možná tam přišel s nějakou pánví a nabízel usmažení vajec, tak by se třeba ta lavina přerušila," uvedl Bublan.

O házení vajíček na předvolebních mítincích mluvil stínový ministr vnitra a poslanec ČSSD František Bublan ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

ODS se obává, že sociální demokraté zneužijí házení vajec na předvolebních mítincích proti nim. ČSSD totiž z organizování těchto akcí obvinila právě občanské demokraty. Ti to ale odmítají. Místopředseda ODS David Vodrážka ve vysílání Radiožurnálu vyzval vrhače vajec, aby s útoky přestali.

"ODS nic takového nedělá, neorganizuje, rezolutně se od toho distancuje. Musím říct, že já z té vajíčkové války nemám v žádném případě radost. To je prostě něco, co škodí politice jako takové. Vyzval jsem v televizi, ať neútočí na nikoho nikdo vajíčko, ať přijde k volbám a u voleb svým hlasem potvrdí, že nesouhlasí s Jiřím Paroubkem," zdůraznil Vodrážka.

Tématu jsme se věnovali i v podvečerním Radiofóru s prvními místopředsedy ODS Petrem Vodrážkou a ČSSD Bohuslavem Sobotkou. I jejich názory hledejte v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Mítink ČSSD v Příbrami narušily protesty, došlo i na vajíčka

Monika Rybáková, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme