Paroubek, Hnilička i Šlégr. Desítky lidí o víkendu slavily v teplickém hotelu exposlance Bendy

V teplickém hotelu Prince de Ligne, který patří exposlanci za ČSSD Petru Bendovi, se v noci ze soboty na neděli slavilo. Party se účastnily desítky lidí včetně bývalého premiéra Jiřího Paroubka, vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličky (ANO) nebo místopředsedy Rady České televize a exposlance Jiřího Šlégra. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) účastníci porušili vládní opatření proti covidu.

Teplice (Aktualizováno: 13:29 25. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Šlégr (vlevo), Milan Hnilička (uprostřed) a Jiří Paroubek se účastnili oslavy v teplickém hotelu | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Nenošení roušek a respirátorů, nedodržení zákazu vycházení, ubytování hostů, které je možné pouze v případě výkonu povolání a podnikání, nebo shromáždění více než dvou lidí z různých domácností. To je jen krátký výčet porušení vládních nařízení, kterých se měli dopustit účastníci party v hotelu v centru Teplic.

Pražský magistrát rozhodl o pokutě pro restauraci Rio's na Vyšehradě, kde se sešel Faltýnek s Prymulou

Číst článek

Na party podle reportéra serveru Blesk.cz, který účastníky vyfotil, teklo víno proudem, lidé chodili ven kouřit nebo před půlnocí odjížděli domů taxíky, případně vlastními vozy. Část z hostů v hotelu přespala a domů odjela až v neděli dopoledne.

Jedním z nich byl i bývalý premiér Jiří Paroubek. Ten v minulosti kritizoval účastníky demonstrací proti vládním opatřením za nenošení roušek a nedodržování rozestupů, což podle něj ukazovalo jejich bezohlednost.

„Petru Bendovi jsem krátce pogratuloval a pak jsem se věnoval práci. S jeho hotelovou společností mám dlouhodobou smlouvu o spolupráci. Řešil jsem s ředitelem a účetním jeho firmy hospodaření společnosti. Ostatně tak jako každý měsíc. Bláboly o mejdanu se mě dotýkají. Je o mně obecně známo, že již pět let nepiji alkohol. Přišlo mi rozumné a úsporné řešit v jednom pracovní věci a gratulaci, abych ušetřil jednu cestu do Teplic,“ tvrdil Paroubek.

V teplickém hotelu Prince de Ligne, který patří exposlanci za ČSSD Petru Bendovi, se v noci ze soboty na neděli slavilo | Foto: HaSt | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

Schůzka podle něj skončila ve 20 hodin, proto se ubytoval v hotelu. „Věděl jsem již předem, že do Prahy nemůžu cestu autem stihnout do 21 hodin,“ napsal ve svém prohlášení, že by domů nedojel před zákazem vycházení. Ten se ale podle vládních opatření nevztahuje právě na cesty z práce.

Exprezident Klaus strávil bez roušky hodinu v zavřené restauraci. ‚Šel jen na toaletu,‘ brání se podnik

Číst článek

Podle Paroubka slavil Benda v hotelu „padesáté narozeniny v kruhu rodinném“. „Pokud vím, tak Petr Benda byl ve svém hotelu od rána a měl v něm řadu pracovních, ale také společenských schůzek, což není v rozporu s vyhlášeným nouzovým stavem,“ řekl Paroubek. Podle svých slov si není vědom, že by něco porušil.

I Šlégr měl podle svého tvrzení v hotelu pracovat. „Mohu potvrdit, že jsem navštívil hotel za účelem pracovní schůzky s panem Hniličkou,“ napsal serveru iROZHLAS.cz.

Hnilička uznal chybu a poslal peníze na charitu. „Nepil jsem, po večeři a pár pracovních schůzkách jsem řídil domů. Ale uvědomuju si, že jsem udělal velkou a hloupou chybu, za kterou se moc omlouvám a jsem připraven nést následky. Okamžitě posílám 50 000 Kč na charitu, vybral jsem si sbírku SOS Česko vyhlášenou Člověkem v tísni. Je určena na pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel, které se ocitají v těžké životní situaci: živnostníkům, samoživitelkám, sociálně slabým, lidem v insolvenci či lidem, kteří přicházejí o práci,“ řekl Hnilička serveru Lidovky.cz

‚Měříme všem stejným metrem‘

Účastníci oslavy se podle vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) dopustili porušení vládních nařízení. „Jak organizátorovi, tak účastníkům hrozí pokuta ve správním řízení,“ podotkl. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) označil akci jako nepřijatelnou. „Provozovna tím ztrácí šanci na jakoukoliv podporu. Měřit se musí všem stejně,“ řekl.

Kalousek si dal pivo v zavřené restauraci. ‚Nesrovnávejte mě s Prymulou, já jsem nepařil,‘ brání se

Číst článek

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl Hnilička ze své účasti na akci vyvodit důsledky. „Je to nepřijatelné papalášství, a hlavně porušení vládních nařízení. Pánové si z nich udělali trhací kalendář. Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky. Na fotce jsem poznal i Milana Hniličku. Nevím, co tam dělal, nechápu, proč tam byl, ale očekávám, že z toho pro sebe vyvodí důsledky. Měříme všem stejným metrem,“ napsal Seznamu Zprávy Babiš.

Případem se už zabývá policie. „Na základě informací zveřejněných v médiích celou věc prověřujeme. V případě, že se potvrdí, že došlo k porušení vládních nařízení, bude věc předána správnímu orgánu,“ řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

‚Neuvědomil jsem si, že porušuji nařízení.‘ Jurečka se omluvil, že i přes zákaz vypil na ulici pivo

Číst článek

Nejde o první podobnou party v době nouzového stavu. Ve druhé polovině října se v pražské restauraci Rio's na Vyšehradě sešli mimo jiné tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) se šéfem poslanců hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem, ředitelem ostravské nemocnice Jiřím Havrlantem a dalšími. Prymula musel po tlaku na post ministra rezignovat. Účastníci zaplatili pokutu.

O dva týdny později pak reportér Radiožurnálu přistihl tehdejšího šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, jak vchází do restaurace Hlučná samota na pražských Vinohradech. Tam strávil asi 40 minut, během kterých vypil pivo. Zaplatil kvůli tomu pokutu.

V polovině ledna pak strávil hodinu a čtvrt v zavřené restauraci exprezident a odpůrce vládních opatření Václav Klaus. Podle vyjádření podniku si Klaus jen došel na toaletu při čekání na jídlo. Žádné si ale neodnesl.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme