Paroubek souhlasí s některými myšlenkami Vyšehradské výzvy

Předseda ČSSD Jiří Paroubek překvapivě přivítal mnoho myšlenek dokumentu, nazvaného Vyšehradská výzva. Tvůrci této výzvy přitom kritizují marketingový způsob vedení předvolební kampaně a chtějí, aby se strana vrátila k původním myšlenkám sociální demokracie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek

Jiří Paroubek | Foto: Tomáš Adamec

Vyšehradská výzva odsuzuje, že volebnímu boji před říjnovým hlasováním o novém složení Poslanecké sněmovny vládnou reklamní agentury stejně ,jako boji o zákazníky autoprodejen, drogerií nebo supermarketů'.

Píše se v ní také o obchodování s místy na kandidátkách a o politické vhodnosti svržení vlády premiéra Mirka Topolánka (ODS) v době českého předsednictví Evropské unii.

Za autory výzvy se všeobecně považují profesor Erazim Kohák a poslanec ČSSD Karel Šplíchal.

Jiří Paroubek teď Vyšehradskou výzvu vyvěsil na intranetu České strany sociálně demokratické s odůvodněním, že tak chce umožnit svobodnou diskusi mezi straníky. Dodává, že souhlasí s mnoha myšlenkami výzvy a že se o prosazení takovýchto myšlenek už dlouho pokouší.

Za Vyšehradskou výzvu se postavili například výrazný severočeský sociální demokrat Jaroslav Foldyna nebo bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman. Naopak současní místopředsedové sociálních demokratů Zdeněk Škromach a Milan Urban nebo předseda pražské organizace Petr Hulinský se od dokumentu distancovali.

Přečtěte si také:
Patricie Polanská: Další rebelie v ČSSD
ČSSD schválila kandidátky do voleb, jsou na nich i Zubová a Rath
Prezident rozhodl o termínu konání předčasných voleb
Topolánek mobilizuje pravici, Paroubek to označil za snahu pohltit malé strany
Eurovolby v Česku vyhrála ODS s náskokem před ČSSD

Alice Kottová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme