Paroubek uvažuje o odvolání Kmoníčka

Premiér Jiří Paroubek velmi vážně uvažuje o odvolání velvyslance při OSN Hynka Kmoníčka. V rozhovoru pro BBC Paroubek uvedl, že jeho trpělivost s panem Kmoníčkem je u konce. Kritizuje ho hlavně za články v novinách, ve kterých si Kmomíček stěžoval na ministra zahraničí Cyrila Svobodu. Rebelující poslanec ČSSD Jan Kavan přitom dnes řekl, že pokud by byl Kmoníček z New Yorku kvůli otevřené kritice ministra zahraničí Cyrila Svobody odvolán, musel by svou avizovanou podporu kabinetu znovu důkladně zvážit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Laštůvka a Jan Kavan

Vladimír Laštůvka a Jan Kavan | Zdroj: ČTK

V reakci na večerní Paroubkovo oznámení Jan Kavan řekl, že nejprve si chce s premiérem promluvit osobně. "Musím o tom nejdříve hovořit s panem premiérem. Nemohu s ním komunikovat prostřednictvím médií. Už jsme za to byli kritizováni na klubu a míním to respektovat. Věřím, že i pan velvyslanec Kmoníček teď rovněž nebude komunikovat prostřednictvím médií," uvedl Kavan.

Kavan však vzápětí dodal, že věří, že Kmoníček ve funkci zůstane. "Rád bych všechny vyzval, abychom se vrátili do mediálního klidu a dohodli se na, co nejpřijatelnějším, řešení pro všechny. Věřím, že to řešení nebude zahrnovat odvolání pana Kmoníčka z nějakého trestu."

Lucie Husárová 1, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme