Paroubek vyzval lékaře ke spolupráci na úsporách

Premiér dnes vyzval na sjezdu České lékařské komory lékaře ke spolupráci na úsporných opatřeních, která mají přispět k odstranění desetimiliardového deficitu ve zdravotnických financích. V posledních třech týdnech se podle Jiřího Paroubka připravují za jeho osobní účasti systémové změny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Paroubek lékařům řekl, že přišel, aby vyvrátil mýty a pomluvy, které se podle jeho názoru snaží mezi vládu a lékaře vklínit odpůrci dohody a spolupráce.

"Společně musíme připravit opatření a při jejich prosazování táhnout za jeden provaz," prohlásil. Paroubek je po Vladimíru Špidlovi druhým premiérem za 14 let existence komory, který se osobně zúčastnil jejího sjezdu.

"Jsem vám vděčný za to, že jde pouze o krizi finanční, a ne krizi kvality a dostupnosti zdravotní péče. Vysoká kvalita péče je především vaší zásluhou, jsem si toho vědom a vyjadřuji poděkování za všechny občany naší země," zdůraznil.

Současné ocenění práce lékařů, které činí 130 korun za hodinu, považuje premiér za skandálně nízké. Neslíbil okamžitou nápravu, ale postupně budou lékaři určitě lépe finančně ohodnoceni, řekl.

Neutěšenou finanční situaci zdravotnických financí přičítá Paroubek Všeobecné zdravotní pojišťovně, nikoli vládě nebo ministerstvu zdravotnictví. Připomněl, že vláda přijala krátkodobá opatření ke stabilizaci zdravotnických financí. Ve sněmovně jsou novely zákonů, které podle něj zajistí spravedlivější rozdělování vybraného pojistného.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme