Pašeráci cigaret vyvázli s podmínkami

Pašeráci cigaret dostali podmíněné tresty. Krajský soud v Liberci vynesl rozsudek nad pětičlenným gangem, který přebíral nekolkované cigarety od polských obchodníků a distribuoval je do tržnic v severních Čechách. Pětice tak připravila český stát na daních a clu o více než dva milióny korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cigarety-stánek

Za trestný čin z krácení daně a porušování předpisů o nálepkách a kolcích a o oběhu zboží ve styku s cizinou hrozilo pašerákům až dvanáct let za mřížemi. Organizátor skupiny, sedmadvacetiletý Tomáš Kopecký však byl stejně jako Jan Červeňák odsouzen pouze ke třem letům s podmínečným odkladem na pět let. Vietnamec Le Quang Duyet odešel od soudu s jedním rokem s podmínkou na tři roky a Jiří Tlášek dostal dva roky s pětiletým odkladem. Nad čtveřici zároveň soud ustanovil dohled

Kopeckého družka Milena Kupcová, která měla údajně zorganizovat několik pašeráckých obchodů, byla zproštěna viny pro nedostatek důkazů. Soud totiž nemohl kvůli novele trestního zákona použit jako důkaz důležité telefonické odposlechy. Kopecký se spolu s třicetiletou Kupcovou stará o tři malé děti, k čemuž soud při vynesení rozsudku přihlédl.

Všichni obžalovaní se vzdali práva na odvolání, pouze Vietnamec si ponechal lhůtu na rozmyšlenou stejně jako státní zástupce.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme