Pašeráci drog dostali dohromady 51 let

Krajský soud v Liberci vyměřil šesti lidem z jedenáctičlenné skupiny pašeráků heroinu tresty od tří do 13 let. Všechny uznal vinnými z výroby a držení drog. Tři z nich navíc odsoudil za založení zločinného společenství pro vývoz drog. Jedinou ženu mezi obžalovanými soud zprostil viny. Další čtyři muže bude stíhat samostatně. Mimo dvou odsouzených se všichni proti rozsudku na místě odvolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Celkem 51 let by měli strávit ve vězení pašeráci heroinu. Krajský soud v Liberci je dnes odsoudil za trestné činy nedovolené výroby a držení omamných látek a za účast na zločinném spolčení. K nejvyššímu trestu 13 let vězení byl odsouzen 27letý Martin Pšenička. Podle libereckého senátu byl právě on hlavním organizátorem vývozu drog z republiky po takzvané balkánské cestě do severských států a do Velké Británie. Podobná účast na vývozu heroinu byla prokázána Antonínu Zahrádkovi, který byl odsouzen k 11 letům. Pouze 3 roky stráví ve vězení Robert Soukup a Hana Neslerová byla zproštěna obžaloby. Miloslav Kousal, který byl spolu se Zamirem Kruezim a Zdeňkem Dědičem odsouzen na 8 elt, byl s výrokem soudu nespokojen: Čekali jsme, že to bude trošku lepší. Nikomu se o neprokázalo, to jenom prostě na základě toho, co si myslel ten, terý to vyšetřoval, a co se dalo tak dohromady u stolu.

Markéta Kaclová, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme