Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Pátá oběť požáru pražského hotelu. Dva měsíce po tragédii zemřel 82letý Holanďan

Požár v hotelu Eurostars David v Náplavní ulici v Praze má po dvou měsících další oběť. Informoval o tom pražský hasičský záchranný sbor s tím, že je o tragické zprávě informovala na facebooku rodina 82letého muže z Nizozemska. K požáru došlo na konci ledna. Celkové škody na majetku podle policie a hasičů přesáhnou 20 milionů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči při požáru hotelu v Praze. | Foto: Milan Pacík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„I přes hrdinský zásah hasičského sboru a dvouměsíční boj o život dnes ve věku 82 let zemřel na následky zranění z tragického požáru v hotelu Eurostars David můj tchán, náš drahý manžel, milující otec, bratr, strýc a dědeček,“ napsal v sobotu večer na stránky Hasičského záchranného sboru Praha Jasper Brinkman z Nizozemska.

Lidé na římse, slzy, strach. Podívejte se na zásah hasičů v hořícím hotelu v Praze

Číst článek

Zprávu hasiči potvrdili v neděli dopoledne na svém twitterovém účtu. „Dostala se k nám smutná zpráva. Po dvou měsících má požár hotelu v Náplavní ulici další oběť,“ uvedl pražský hasičský sbor. Informaci však bude ještě ověřovat.

Vyšetřování na měsíce

Požár hotelu v pražské Náplavní ulici vyšetřují policisté jako obecné ohrožení z nedbalosti. O život při něm přišli 21letý Němec a o rok mladší Jihokorejka. Dvě ženy, 20letá Němka a stejně stará Jihokorejka, později podlehly zraněním v nemocnici. Dvaaosmdesátiletý Nizozemec je tak už pátou obětí.

Záchranáři vyšetřili po požáru 34 lidí, které hasiči dostali z hořící budovy. Kromě dvou mrtvých museli hasiči na místě oživovat čtyři lidi. V nemocnicích jich nakonec skončilo osm. Podle mluvčí pražských záchranářů Jany Poštové nebyli mezi zraněnými pacienti s popáleninami - převažovaly případy, kdy se lidé nadýchali kouře.

Kriminalisté vyšetřují, proč v historické budově začalo hořet. Podle policejního mluvčí Jana Daňka to může trvat ještě několik měsíců. „V této souvislosti vyšetřovatel zadal vypracování několika znaleckých posudků z oboru elektro a chemie. Také si vyžádal zprávu od vyšetřovatele hasičů. Vypracování těchto dokumentů může trvat několik týdnů, ale spíše měsíců,“ řekl Daněk v lednu Radiožurnálu.

kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme