Pátek byl na českých silnicích nejtragičtějším dnem v letošním roce

Minulý pátek se s 12 mrtvými zapsal smutně do statistik dopravních nehod. Jednalo se o nejhorší pátek za posledních 66 měsíců - od 17. května 2002, kdy zemřelo 13 lidí. Listopad se zároveň stal v počtu úmrtí nejčernějším měsícem roku, na silnici zahynulo přes 100 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda

Spolu se středečními osmi mrtvými se pátek 28. listopadu podepsal pod nejtragičtější týdenní statistiku letošního roku. Potvrzuje to Josef Tesařík z Policejního prezídia: "Podle předběžných údajů na našich silnicích zahynulo 34 lidí a dalších 459 bylo zraněno. Hmotná škoda přesahuje částku 142 miliónů korun."

Od začátku roku zahynulo při dopravních nehodách 838 lidí. Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, za kterým už tradičně následovalo řízení pod vlivem alkoholu.

Zlepšit situaci na silnicích měla nová propagační kampaň ministerstva dopravy, která odstartovala 1. října. Kampaň, jejíž slogan zní 'Nemyslíš - zaplatíš!' zahrnuje například televizní spoty simulující záběry z nehod. Podobné kampaně v zahraničí údajně zachrání pět až sedm procent lidských životů ročně.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Petr Jansa, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme