Patologové dosud neurčili pohlaví mrtvoly

Pitva ostatků, které byly nalezeny ve dvou balících na brněnských poštách, zatím neumožnila určit pohlaví obou částí těl. Jak prohlásila jihomoravská policejní mluvčí Kamila Janíčková, ostatky budou podrobeny dalším laboratorním biologickým a genetickým vyšetřením. Výsledky těchto zkoušek budou známé až začátkem příštího týdne.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosavadní testy prokázaly, že ostatky z obou balíků patřily jednomu člověku, který byl starší patnácti let. Police nevyloučila, že na poštách může být balíků s částmi lidského těla ještě víc. Blance Číhalové z Českého rozhlasu Brno řekla a policejní mluvčí Kamila Janíčková: "Policie zatím kvůli probíhajícímu vyšetřování nechce zveřejnit, jaké části těla v balíku byly." Česká pošta obvod Brno vzhledem k nálezu zavedla opatření, v rámci kterého 90 pošt s úložnami zásilek provedlo kontrolu všech balíků. Jak uvedl ředitel Bohumil Jakubec, do dnešního dne nemají hlášen výskyt žádné podezřelé zásilky. Ani pošta ani policie ale nemohou vyloučit, že se v následujících dnech neobjeví další balíky s částmi lidského těla.

Patologům práci zkomplikovalo pokročilé stadium ostatků. Jak připomněla Kamila Janíčková, v pátečním balíku byla část pravé ruky a koleno. Obsah sobotního balíku policie dosud kvůli vyšetřování nespecifikovala.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme