Matku se synem, po kterých tři dny pátrali v Krkonoších, nalezli mrtvé. Policie případ vyšetřuje

Policie odvolala pátrání po pohřešované ženě a jejím synovi. Oba našli členové horské služby mrtvé v lese v oblasti Růžové hory. „Příčinu jejich úmrtí prošetřujeme,“ informovala policie.

Od zpravodaje z místa Pec pod Sněžkou (Aktualizováno: 14:09 2. 1. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba (ilustrační foto)

Horská služba (ilustrační foto) | Foto: Šárka Škapiková | Zdroj: Český rozhlas

„Těla dvou osob se podařilo najít členům horské služby Krkonoše ve velmi náročném terénu v lesním porostu poblíž Růžové hory,“ popsala z místa reportérka Radiožurnálu Kateřina Kohoutová.

Policie hledala ženu a jejího tříletého syna od pátku 30. prosince. Do pátrání se zapojilo asi 150 lidí z řad policie, horské služby a Správy Krkonošského národního parku. Terén prozkoumával i vrtulník a drony. Podle horských záchranářů šlo o jednu z nejrozsáhlejších pátracích akcí v poslední době.

Pátrání se zaměřilo na okolí Sněžky. Podle náčelníka horské služby Pavla Cingra tam zhruba před rokem žena vyrazila na výlet a bylo možné, že se ho rozhodla absolvovat znovu.

Ženu se synem viděli 27. prosince v penzionu U Sochorů v Peci pod Sněžkou, kde byli ubytovaní.

Jeho majitelka se ženou se nemohla spojit, pokoj byl zamčený a před penzionem stále stálo ženino auto. Po otevření v pokoji nikdo nebyl, ale žena v něm měla své věci.

Oba je pak 28. prosince odpoledne naposledy zachytila kamera v okolí přestupní stanice lanovky na Růžové hoře, kdy za sebou hoch táhl sáňky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme