Pátrání po ilegálním řezníkovi je stále bezvýsledné

Policie a veterináři stále neznají pachatele nezákonných porážek skotu v Křenovicích na Přerovsku. V odpadních jamách za obcí tam místní lidé objevili kosti skotu a také zbytky několika telat v igelitových pytlích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Krajské veterinární správy v Olomouci Oldřich Králík upozorňuje, že pachatelům hrozí až stotisícová peněžní pokuta. V případě, že se jedná o právnickou osobu, mohou jít sankce až do miliónů korun.

Jak zdůraznil pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál, pokud se podaří prokázat, že někdo porazil skot mimo povolené místo, může začít řízení pro porušení veterinárního zákona. Za závažnou hrozbu pro spotřebitele pak označil skutečnost, že mohl získat maso, které neprošlo příslušnou veterinární kontrolou.

Výskyt nemoci šílených krav hrozí u nás maximálně desítkám kusů dobytka. Tvrdí to ředitel Státní veterinární zprávy Josef Holejšovský. Neslavný primát patří Dušejovu na Jihlavsku, kde byla nemoc potvrzena v pátek. Počet nucených porážek bude podle Holejšovského nakonec o něco nižší, až opadnou počáteční emoce.

Lidé se nejvíce obávají masa právě z Jihlavska, i když diagnostikování nákazy tady není známkou, že by tento region byl více zamořen než jiné kraje, ale důsledkem právě zvýšené kontroly v tamním masokombinátu. Česká republika provede další kroky v souvislosti s výskytem BSE na svém území až poté, co skončí pozitivním výsledkem další vyšetření podezřelého vzorku v německé laboratoři.

Milan Kopp, Petr Doležel, Petr Tomíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme