Pátrání po pohřešovaných dětech ulehčuje nový koordinační systém

Pátrání po pohřešovaných dětech od 25. května v Česku zjednodušuje tzv. národní koordinační mechanismus pátrání. Podle Jitky Gjuričové, ředitelky odboru prevence kriminality na ministerstvu vnitra, se od té doby díky tomuto systému našlo už 13 ztracených dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„My jsme během minulého roku vytvořili tzv. národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Je to mechanismus, který je velmi úspěšný. Národní koordinační mechanismus spočívá v tom, že ve velmi krátké době se nastartuje systém, kdy se do pátrání po dítěti, které se ztratilo, zapojí Policie ČR, záchranný systém a veřejnost prostřednictvím veřejnoprávních médií a dalších médií,“ popsala v Ozvěnách dne Radiožurnálu fungování nového systému Gjuričová.

Podle ředitelky odboru byly díky tomuto systému doposud nalezeny všechny pohřešované děti. Podle Gjuričové při hledání velmi pomáhají právě informace od veřejnosti: „Když zpětně vyhodnocujeme případy, tak valná většina dětí, které se ztratily, byly nalezeny pomocí veřejnosti.“

V rámci celého systému pracují i policejní psychologové, kteří poskytují rodinám dětí bezprostřední krizovou pomoc.

Systém se aktivuje při nahlášení ztraceného dítěte ve věku do 15 let. Pomocí systému jsou ale vyhledávány i starší děti, pokud jsou nějakým způsobem handicapované.

Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme