Pátrání po sourozencích na Vyškovsku bezvýsledné

Ani dnešní pátrací akce, které se na Vyškovsku zůčastnila stovka jihomoravských pořádkových policistů, nevnesla jasno do případu pohřešovaných sourozenců Vosmanských. Ti byli naposledy spatřeni v doprovodu svého belgického švagra před šestnácti dny právě v této oblasti. Pátrací tým zítra posílí i vojáci z Vyškova.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté se zaměřili na osmikilometrový úsek mezi obcemi Nesovice a Hvězdlice. Právě v Nesovicích byly děti 30. července naposledy spatřeny. To byl podle jihomoravské policejní mluvčí Kamily Janíčkové důvod, proč policisté oblast znovu důkladně prohledali. "Prozatím nemáme žádný další nález, který by nás posunul v pátrání." Děti dnes hledali také potápěči. Zaměřili se na rybník nedaleko Nesovic, bohužel s negativním výsledkem. Pátrání bude podle mluvčí pokračovat i zítra. Speciální tým posílí další policisté a také vojáci z Vyškova. ČRo 1 - Radiožurnálu to potvrdila mluvčí resortu vnitra Gabriela Bártíková: "Od čtvrtka bude na základě analýzy předpokládaného pohybu sourozenců ve vytipované lokalitě pátrat zhruba 200 policistů a 155 vojáků."

Desetiletý Jan Vosmanský a jeho o dva roky starší sestra Dagmar jsou nezvěstní už dva týdny. Obě děti si vyjely se svým belgickým švagrem na výlet po jižní Moravě. Cizinec byl minulý týden nalezen mrtev. Policisté ve spolupráci s belgickou stranou prověřují i varianty zločinných praktik obchodníků s dětmi a dětskou pornografií. Věří, že v pátrání jim pomůže výsledek testů DNA a zdravotní dokumentace Belgičana. Informace o jeho osobě, například o tom jestli byl už v minulosti trestán, prozatím tají.

Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme