Pátrání po sourozencích Vosmanských pokračuje

Stále bezvýsledně pokračuje na jižní Moravě největší pátrací akce za posledních několik let. Nezvěstné sourozence Vosmanské dnes hledá na dvou odlišných lokalitách téměř šest stovek policistů a vojáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu řeka jihomoravská policejní mluvčí Kamila Janíčková, poblíž Koryčan na Kroměřížsku je nasazeno zhruba 500 osob a skupinka asi 50 vojáků a policistů pátrá blízko Brna v obci Ořechov. "Tam máme podnět od jednoho z občanů, takže ho budeme prošetřovat. Těch podnětů máme hodně, máme jich několik desítek, jedná se o senzibily, psychotroniky, ale jedná se i občany, kteří se osmělí a reagují na naši pátrací výzvu a je to zrovna v těh obcích, kde provádíme pátrání, takže přímo na místě kontaktují policisty."

Podle informací Michala Fily z Českého rozhlasu Brno ale rozsáhlá akce ani během dnešního dopoledne nepřinesla žádný posun v pátrání. Nová očekávání přinesl zejména tip od občana na prozkoumání okolí místa Spálený mlýn u obce Ořechov, kde od rána pátrá asi 50 mužů.

Na pomezí Vyškovska a Kroměřížska včera po zmizelých sourozencích Vosmanských pátralo 550 policistů a vojáků. Pátrací oddíly vytvořily 3 a půl kilometru širokou rojnici, která prohledávala hustý les a členitý terén o rozloze 15 čtverečních kilometrů u obcí Lískovec a Koryčany. Sourozenci Vosmanští jsou nezvěstní od 30. července.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme