Pátrání po ženě z Benešova nad Ploučnicí pokračuje

Záchranáři pokračují v pátrání po čtyřicetileté ženě z Benešova nad Ploučnicí. Ta se ztratila po sobotní ničivé povodni, která se prohnala obcí. Záchranáři ale začali po ženě pátrat až v neděli odpoledne, kdy její zmizení nahlásila dcera. Policie zatím nic nenašla a rozhodla se proto znovu prohledat tok řeky Ploučnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavová vlna se přehnala obcí Veselé u České Kamenice na Děčínsku | Zdroj: ČTK

Podrobnosti o pátrání dodává mluvčí děčínské policie Ladislav Cvik: "Včera, když policisté obdrželi informaci, že ženu mohl strhnout silný proud, prohledali oba břehy Ploučnice od Benešova k Děčínu. Pátrání je zatím ale bezvýsledné." Hasiči chtějí navíc prozkoumat i tůně v řece, do práce se možná zapojí i potápěči.

Ústecká hejtmanka Jana Vaňhová v oblasti vyhlásila stav nebezpečí. Škody na majetku jsou obrovské, jen na dopravní infrastruktuře se pohybují v desítkách milionů korun.

Na Táborsku se protrhla ochranná hráz rybníka

Včerejší deště provázející bouřky způsobily největší problémy na Táborsku. Například ještě v jednu hodinu po půlnoci hasiči pomáhali lidem v okolí Jistebnice. Večer se tam totiž protrhla ochranná hráz Tisovského rybníka. Díky hasičům ale voda odtekla mimo obec. Teď lidé odklízejí škody a připravují se na další déšť.

"Uklízíme naplaveniny, zprovozňujeme kanalizaci a připravujeme se na další déšť, který je hlášen na večer," popsal situaci v obci starosta Jistebnice Vladimír Mašek.

Naopak stav nebezpečí pod hrází Huníkovského rybníka na Děčínsku je zatím zažehnán. Už v sobotu večer vytvořili rybáři společně s hasiči náhradní odtok pro vodu z rybníka, který byl po přívalových deštích přeplněný. Voda přetékala přes hráz, kterou částečně utrhla. Hasiči proto nejdříve uvolnili přepad a poté nasadili čerpadla. Díky tomu se podařilo snížit hladinu rybníka o metr.

Hráz je majetkem pozemkového fondu, který nyní rozhodne o jejích opravách. Ty musí proběhnout co nejrychleji, aby rybník bez problémů zachytil další možné přívalové deště a neohrozil okolní obce protržením hráze.

O letošních povodních si přečtěte také:
Česku dál hrozí bleskové povodně
V Komušíně u Horažďovic hrozí protržení hráze rybníka
Na Semilsku zahynul muž při záchraně tonoucích vnoučat
Kvůli povodním přijde státní rozpočet o miliardy korun
V obcích, které v sobotu zasáhla blesková povodeň, pokračuje úklid a sčítání škod
Na Žďársku našli čtrnáctou oběť povodní
Bouřky a přívalové deště stále sužují republiku
Pro lidi postižené povodněmi vydalo ministerstvo práce informační letáky
Přívalové lijáky potrápily Příbramsko, Vysočinu i Novojičínsko
Povodněmi zasažený Olomoucký kraj žádá o další peníze
Klienti pojišťoven nahlásili povodňové škody za miliardu korun
Vláda chce podpořit lepší protipovodňovou ochranu
V části Jihočeského kraje je vyhlášen stav nebezpečí
Povodně si vyžádaly už třináct obětí
S odklízením následků povodní pomáhají vojáci
Třetí nejhorší povodně, vláda slíbila peníze

Eva Holá, Ondřej Kapic, Jan Bachorík, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme