Pátrání po zmizelých dětech bylo opět bezvýsledné

V úmorném horku a ve složitém terénu marně pátraly téměř tři stovky vojáků a policistů po sourozencích Vosmanských. V obci Hvězdlice na Vyškovsku rozvinuli rojnici o šířce zhruba dva kilometry a do odpoledních hodin pročesávali složitý zalesněný terén o délce asi čtyř kilometrů. Žádnou stopu po pohřešovaných dětech ale nenašli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rojnice 220 vojáků a policistů směřovala od obce Hvězdlice na Hradisko. Informace od všech účastníků pátrací akce se pomocí vysílaček shromažďují do štábu se sídlem v Hvězdlicích. Vojáci, kteří přijeli na pomoc policistům, jsou z posádek na Vyškovsku. Všichni jsou vybaveni dostatečným množstvím tekutin, ale horké počasí a členitý terén jim hledání jakýchkoliv stop po dětech komplikuje. Do pátrání se znovu zapojil i policejní vrtulník, a to v místech, kde není možné postavit rojnici, jako například pšeničná a kukuřičná pole. Povoláni byli opět také potápěči, kteří prohledali rybník u obce Lísky a nádrž u Pavlovic. Další skupinky pořádkové policie pátraly na místech vytipovaných na základě výpovědí svědků. Pátrání za pomoci vojáků bude znovu pokračovat v pátek.

Desetiletý Jan Vosmanský a jeho o dva roky starší sestra Dagmar jsou nezvěstní už dva týdny. Obě děti si vyjely se svým belgickým švagrem na výlet po jižní Moravě. Cizinec byl minulý týden nalezen mrtev. Policisté ve spolupráci s belgickou stranou prověřují i varianty zločinných praktik obchodníků s dětmi a dětskou pornografií. Věří, že v pátrání jim pomůže výsledek testů DNA a zdravotní dokumentace Belgičana. Informace o jeho osobě, například o tom jestli byl už v minulosti trestán, prozatím tají.

Jaroslav Hausdor, Marika Táborská, Alžběta Kobzová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme