Kandidátem za ANO na pražského primátora je Patrik Nacher. Bojovat bude s Hřibem i Svobodou

Celorepublikový výbor hnutí ANO potvrdil poslance a městského zastupitele Patrika Nachera jako lídra kandidátky pro komunální volby v Praze, informoval o tom mluvčí ANO Martin Vodička. Výbor při čtvrtečním jednání schvaluje i další kandidátní listiny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Nacher

Patrik Nacher | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nacher se měl stát kandidátem na primátora za ANO už před čtyřmi lety, avšak tehdy jej v čele kandidátky nahradil Petr Stuchlík. Poté, co ANO skončilo v opozici, se Stuchlík po několika měsících vzdal mandátu a z politiky odešel.

Pražská opozice se neúspěšně pokusila odvolat Hřiba i náměstka Scheinherra. Město prověří IT zakázky

Číst článek

V Česku se letos na podzim uskuteční obecní a senátní volby, prezident je vyhlásil na 23. a 24. září. Volit se budou zastupitelé obcí a městských obvodů a třetina Senátu. Komunální volby v roce 2018 v Praze vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů.

Na druhém místě skončili Piráti s 13 zastupiteli, stejný počet má Praha Sobě a čtvrté Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN). ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Na koalici se dohodli Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu.

Piráty v Praze do voleb povede současný primátor Zdeněk Hřib, souboj svede mimo jiné s bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou, jenž bude v čele společné kandidátky Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

Primátor Hřib vyzval kvůli kauze Dozimetr k rezignaci Jiřího Pospíšila, ten pochybení odmítá

Číst článek

Lídrem kandidátky STAN zůstal i po obměně kvůli kauze Dozimetr primátorův náměstek Petr Hlaváček. Poslední člen vládnoucí koalice, Praha Sobě, už loni v prosinci oznámila, že lídrem bude starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Kandidátky zveřejnily také některé strany mimo zastupitelstvo. Společně půjdou do voleb ČSSD a Zelení, kteří si jako kandidátku na primátorku vybrali bývalou ombudsmanku a mluvčí Charty 77 Annu Šabatovou.

Kandidátku KSČM povede místopředseda strany, publicista a aktivista Milan Krajča. Podzimních voleb se chce zúčastnit také nová politická strana Motoristé sobě. Za stranou stojí Petr Macinka, který dlouhodobě působí v Institutu Václava Klause.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme