Nacher: Krnáčová zůstane primátorkou až do voleb. Nevidím jediný důvod, aby se to změnilo

Spor o bourání Libeňského mostu možná rozbourá pražskou koalici. Hnutí ANO totiž naštval postoj Zelených i lidovců a vyvolalo dohadovací řízení. To může skončit i pádem primátorky. Pro takovou variantu ale není například poslanec za hnutí ANO a kandidát na post příštího primátora Patrik Nacher, který byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nedává smysl, aby padala rada jako celek ve smyslu toho, že by se převolovali všichni radní včetně paní primátorky, náměstků a podobně,“ říká Nacher.

Zároveň je ale podle něj nutné udělat dohodu, jakým způsobem bude zastupitelstvo fungovat posledních pět měsíců před volbami.

„Není možné dlouhodobě fungovat takovým způsobem, že se zastupitelstvo nesejde, neprojedná. Ale z toho zároveň nevyplývá, že by padala celá rada,“ říká.

Předpokládá také, že Adriana Krnáčová zůstane primátorkou do komunálních voleb. „Nevidím jediný důvod, aby se toto změnilo,“ dodává.

Rada navrhuje program zastupitelstvu, kde jsou všechny tři koaliční strany, a nebylo by podle něj efektivní, aby strany pro program na zastupitelstvu nehlasovaly.

„To by nás za to nikdo nepochválil, kdybychom se nedokázali ani sejít a projednat věci, které jsou důležité pro každodenní chod města,“ vyzdvihuje.

Marie Bastlová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme