Patrioti ze Sýkořice volili ‚svého pana knížete‘ a připíjeli mu na zdraví

Téměř každý druhý obyvatel obce Sýkořice, který přišel k volbám, volil svého souseda Karla Schwarzenberga a i díky těmto hlasům nakonec právě on postoupil do druhého kola prezidentských voleb. Radostná zpráva sice neodstartovala na Sýkořici bujaré oslavy, ale na běžném koloritu obce se přeci jen něco změnilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg | Foto: Filip Jandourek

„Dobrý den, dovolte mi vás seznámit s výsledkem prvního kola volby prezidenta České republiky v naší obci,“ hlásal z ampliónů obecního rozhlasu starosta Jiří Šulc.

Zpravidla se jeho hlas rozezní obcí pouze tehdy, když zve spoluobčany na fotbalové utkání místního Sokola. Tentokrát ale oznamoval, že sýkořický občan Karel Schwarzenberg v místním volebním okrsku s přehledem vyhrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Sýkořici, kde bydlí Karel Schwarzenberg, se jeho postup do druhého kola prezidentské volby slavil umírněně

„Jsme obec patriotů, a pokud jde do volby na prezidenta náš občan, myslím, že na hodně lidí to tu mělo velký vliv. I když se tu zdržuje velmi sporadicky, je to prostě náš občas,“ vysvětluje Jiří Šulc, hlavní důvod proč Karel Schwarzenberg ovládl volby v sýkořickém volebním okrsku.

‚Pana knížete‘, jak Schwarzenbergovi místní říkají, tady potkají pouze při volbách, a tak se v místním hostinci příliš neslavilo. Při debatě, mimo jiné i o volbách, ale nějaké to pivo na zdraví možného budoucího prezidenta přece jen padlo.

„Zapít se to dá samozřejmě čímkoli, proč jenom pivem? To chce něco lepšího… no to kdyby to Karel zaplatil, bylo by to úplně něco extra,“ směje se jeden ze sýkořických voličů.

Nejtěžší boj teprve přijde, tuší po prvním kole voleb Karel Schwarzenberg

Číst článek

S oslavami koneckonců už mají Sýkořičáci bohaté zkušenosti. Společně s přítelkyní místního rodáka Lukáše Novotného Barborou Špotákovou slavili už dvakrát olympijské zlato, s Milanem Hluchým hokejový extraligový titul a za 14 dní možná oslaví i vítězství svého souseda v prezidentských volbách.

Ve volebním štábu Karla Schwarzenberga bylo hlučno a veselo

Číst článek

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme