Horská služba má nového ústředního náčelníka, stal se jím Pavel Antl z Krušných hor

Ústředním náčelníkem Horské služby ČR byl v pondělí jmenován dlouholetý dobrovolný člen Horské služby Krušné hory Pavel Antl (51). Zvítězil ve výběrovém řízení na funkci, která byla nově ustavena po schválení nového statutu Horské služby ČR. Dosud byla ve struktuře Horské služby ČR funkce výkonného náčelníka, kterou do 19. června zastával Jiří Brožek. Řekl to v pondělí mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Špindlerův Mlýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový ústředním náčelník Horské služby ČR Pavel Antl.

Nový ústředním náčelník Horské služby ČR Pavel Antl. | Zdroj: Horská služba

„Ústřední náčelník odpovídá za hlavní činnost horské služby, což je záchranářství a prevence. Pouze velice úzkou a otevřenou spoluprací s náčelníky jednotlivých oblastí lze úspěšně vykonávat tuto pozici,“ uvedl statutární ředitel Horské služby ČR František Hadáček.

Zdravotníci, horská služba i vodní záchranáři. Mobilní aplikace Záchranka má novou funkci

Číst článek

Statutární ředitel je nejvyšším představitelem Horské služby ČR, má především na starosti její finance a administrativní chod.

Antl je členem Horské služby od roku 1992. Jako dobrovolník sloužil především na okrsku Bouřňák v Krušných horách. Od roku 1994 přednáší o horách a horské službě. Působí i jako trenér sjezdového lyžování a atletiky, závodí ve skialpinismu.

Antl je absolventem Vysoké školy báňské, oboru geodézie a důlní měřictví. Pracoval jako geodet a poté i jako středoškolský pedagog.

Do výběrového řízení na ústředního náčelníka se přihlásili čtyři profesionální členové Horské služby, z nich jeden náčelník oblasti, a dva dobrovolní členové. Do užšího výběru postoupili čtyři uchazeči.

U Horské služby ČR, jejímž zřizovatelem je stát, je zaměstnáno asi 100 lidí, dalších 360 záchranářů je dobrovolných. Horská služba působí v sedmi českých pohořích. Loni Horská služba ČR hospodařila s příjmy 170 milionů korun, z nichž provozní dotace od státu činila 141 milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme