Pavel Bém odmítá podezření ze střetu zájmů

Pražský primátor Pavel Bém se ostře ohradil proti podezření ze střetu zájmů. Lidové noviny totiž upozornily, že Bémovi mediální zástupci, kteří podávali informace o jeho cestě do Himaláje, jsou propojení s firmou, která od magistrátu dostala loni několik milionů korun na spolupořadatelství kulturní akce. Sumu ale neschválili zastupitelé, pouze radní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: Marián Vojtek

Peníze na organizování akcí k Freudovu výročí dostala reklamní a PR agentura Communication Works, Bémův pobyt v Himálaji pokrývala firma East Side Consalting. Ty jsou podle Lidových novin vzájemně personálně propojeny. Zástupci firem ale propojení odmítají. Stejně tak odmítá střet zájmů pražský primátor Pavel Bém.

"Mediální agentura měla jeden úkol, a to zorganizovat tiskovou konferenci, a druhý úkol, poskytnout tři zprávy veřejnosti. Myslíte si, že je to práce nebo náklad, který by mohl být vůbec zpochybněn, že firma takovou práci udělá zdarma," řekl Českému rozhlasu Bém.

Opačný názor na tuto kauzu má opoziční zastupitel Jiří Witzany. "To je přinejmenším v neformální rovině něco jako politická korupce. Já myslím, že tady ten střet zájmu je," vyjádřil se Witzany.

Podle Lidových novin přestoupili pražští radní při udělování peněz na spolufinancování kulturních akcí v několika případech zákon. Částky nad dva miliony korun totiž udělovali jen se souhlasem jednoho z radních. Podle zákona o hlavním městě Praze musí tento výdaj schválit zastupitelé.

Marie Matúšů, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme