Pavel Bém si nemyslí, že jeho návrat do ODS stranu poškodí

Poslanec a bývalý primátor Pavel Bém, kterého před několika dny ODS přijala zpět za svého člena, si nemyslí, že jeho návrat stranu poškodí. Řekl to dnes ve 20 minutách Radiožurnálu. Obavy vyslovili v reakci na Bémovo znovupřijetí přední politici ODS, jako místopředseda strany Jiří Pospíšil nebo pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor Prahy Pavel Bém

Primátor Prahy Pavel Bém | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Bém s takovým postojem nesouhlasí. „Naopak, já bych od nich očekával, že řeknou ano, tady máme člověka, který s ODS prožil 17 let její slávy i jejích pádů, a je ke cti a respektu lidí, kteří něco nejenom pro ODS, ale i pro Prahu, pro tuto zemi udělali, tak se k nim umět chovat,“ řekl Bém Radiožurnálu.

Pavla Béma minulý týden přijalo po deseti měsících zpátky do ODS místní sdružení strany v pražských Dejvicích. To mu loni přerušilo členství kvůli zveřejněným telefonním odposlechům s lobbistou Romanem Janouškem, z nichž plyne, že Janoušek měl značný vliv na rozhodování města.

Na základě těchto telefonátů policisté prověřují prodeje městských pozemků. Místní sdružení vysvětlovalo přijetí Béma tím, že se policie nezajímá přímo o něj a také, že dobře vykonával svou práci a má v místním sdružení silnou pozici.

Proti návratu Béma do ODS se postavil místopředseda strany Jiří Pospíšil, podle nějž Bémův krok ODS poškodí, primátor Bohuslav Svoboda zase poznamenal, že by Bémovi poradil, aby si dal větší „oddechový čas“.

Stroze reagoval další místopředseda strany Martin Kuba, podle nějž musí dopady na ODS zvážit hlavně členové na Praze 6.

Člen grémia ODS a senátor Jaroslav Kubera Bémův návrat do strany obhajoval s tím, že případ s odposlechy nebyl nikam dotažen.

A podobně reagoval na postup stranické buňky i ministr životního prostředí a dřívější starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. „Došli k názoru, kterému rozumím. V okamžiku, kdy devět měsíců nedošlo k žádnému úkonu ve smyslu trestního stíhání, tak formálně právní důvody pominuly,“ uvedl Chalupa.

Petra Hosenseidlová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme