Pavel Bém už není předsedou pražské ODS

Pavel Bém rezignoval na post předsedy pražské ODS. Reagoval tak na prohru pražských občanských demokratů ve volbách. V hlavním městě je poprvé v historii porazila jiná strana - TOP 09. Užší vedení pražské ODS Bémovu rezignaci přijalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: Tomáš Adamec

Pavel Bém podle svých slov odstoupil, protože se nepodařilo splnit cíle, které si před volbami dal:

„Já jsem si před letošními volbami stanovil jasný cíl úspěchu, a to je zisk devíti poslaneckých mandátů a volební vítězství. To se nepodařilo, takže z toho logicky vyvozuji osobní odpovědnost. Myslím si, že by to tak měl dělat každý, ať už v jakékoliv roli.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání ODS sledovala reportérka Radiožurnálu Věra Masopustová

Do regionálního sněmu povede pražskou ODS její místopředseda Pavel Klega. O tom, zda by měl Bém odejít i z funkce primátora Prahy, se ještě nejednalo.


Podle místopředsedy strany a poslance za Prahu Davida Vodrážky to nebude mezi pražskými občanskými demokraty poslední personální změna.

„Nepodařilo se nám v tuto chvíli voliče přesvědčit o pozitivních krocích, které Praha jako taková udělala. Spíše převládla negativa a my se z toho musíme poučit do podzimních komunálních voleb. Budou muset určitě nastat i personální změny, které byly nastartovány krokem Pavla Béma,“ uvedl Vodrážka.

Volební lídr ODS Petr Nečas Bémův krok v České televizi ocenil: „Je to zodpovědné rozhodnutí. Je skutečností, že jsme v Praze zaznamenali suverénně největší propad hlasů, my jsme ho zaznamenali celorepublikově, ale dramaticky větší bylo v Praze. Vyvození politické zodpovědnosti považuji za logicky správný krok.“

Poslanci ODS nechtějí ve vedení sněmovny komunisty

Odpoledne už se také sešli noví poslanci ODS, kteří vzešli z voleb. A hned připravili usnesení, v němž požadují, aby z vedení sněmovny zmizeli komunisté.

Chtějí také, aby se zredukoval počet místopředsedů a funkcí ve sněmovně. Důvodem je úspora za příplatky pro předsedy a místopředsedy nejrůznějších komisí a podvýborů. Také sněmovních výborů by mělo být méně.

Martin Hromádka, Věra Pfeifferová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme