Policie obvinila náměstka ministra obrany Berana kvůli rvačce, hrozí mu až dva roky vězení

Policie tento týden obvinila náměstka ministra obrany pro ekonomiku Pavla Berana z výtržnictví. Vyšetřován je kvůli rvačce s vojenským policistou. Incident se odehrál po výjezdním zasedání náměstkovy sekce ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v roce 2017. Beran od počátku svou roli v konfliktu popisuje tak, že se bránil. V pátek to uvedly servery Aktuálně.cz a Lidovky.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek ministra obrany pro ekonomiku Pavel Beran | Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

„V předmětné věci bylo tento týden policejním orgánem zahájeno trestní stíhání civilní osoby jako obviněného ze spáchání přečinu výtržnictví,“ potvrdil Aktuálně.cz dozorující státní zástupce z Okresního státního zastupitelství v Trutnově Jindřich Dušek. V případě odsouzení Beranovi hrozí až dva roky vězení.

Policie žádá svědky rvačky na náměstí V Kojetíně o pomoc, bojovalo se teleskopickými tyčemi i sekerou

Číst článek

Konflikt obou mužů se odehrál 21. listopadu 2017 ve Špindlerově Mlýně. Po skončení oficiální části zasedání se náměstek se svými lidmi vypravil do hostince. Beran podle serveru tvrdí, že když venku kouřil, bez varování ho udeřil do obličeje cizí muž a přerazil mu nos. Náměstek muži úder vrátil. Oba muži následně skončili na ošetření v nemocnici.

Druhým účastníkem rvačky byl podle serveru vojenský policista. Původně ho státní zástupce obvinil z ublížení na zdraví a výtržnictví, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze letos v dubnu jeho stíhání podmíněně zastavilo. Zpravidla se takto podle serveru žalobce rozhodne, když se pachatel přizná a uhradí škodu.

‚Spravedlivý přístup‘

Beran jakoukoli vinu odmítá. „Obecně věřím ve spravedlivý přístup policie a státního zástupce,“ uvedl k obvinění. Zdržel se odpovědi na otázku, zda proti zahájení stíhání podá stížnost.

O svém obvinění ve čtvrtek informoval nadřízené. „Vyhodnocujeme to,“ uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Naposledy byl Beran v úřadu 24. května. Příslušný státní tajemník Petr Vančura ho dočasně zprostil výkonu služby. Důvodem bylo to, že s náměstkem bylo zahájeno kárné řízení. Server Aktuálně.cz uvedl, že podezření na možný kázeňský prohřešek pojalo ministerstvo na základě poznatků od Vojenského zpravodajství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme