Pavel Fischer: Zeman směřuje Česko na Východ, už nehájí zájmy své vlasti

Osmička kandidátů na prezidentský post pro server iROZHLAS.cz sepsala své novoroční poselství, tedy jakousi obdobu vánočního projevu prezidenta Miloše Zemana. Jak bilancují uplynulý rok a jaký je jejich výhled pro ten nový? Přečtěte si „projev“ bývalého diplomata a exporadce Václava Havla Pavla Fischera. Text publikujeme v původním znění.

Novoroční poselství Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na prezidenta Pavel Fischer | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Nový rok bývá příležitostí k ohlédnutí a zhodnocení toho, kudy a jak jsme dosud kráčeli. Když nad uplynulým rokem přemýšlím z hlediska České republiky, nemohu být spokojen. Pod vedením Miloše Zemana nabrala naše zahraniční politika neblahý směr k východním mocnostem, které představují bezpečnostní riziko a zhoubu pro naši demokracii.

Novoroční poselství kandidátů na prezidenta: jak hodnotí uplynulý rok a co si přejí v tom novém?

Číst článek

Miloš Zeman už nehájí zájmy své vlasti, ani lidí. V posledním roce jsem od něj nezaznamenal jediné slovo povzbuzení směrem k občanům, zato mnoho urážlivých výroků vůči těm, kdo neměli stejný názor jako on. Naše společnost je dnes rozpolcená nejen politicky, ale i rostoucími rozdíly života ve městech a na venkově. Nemůžeme se divit, že občané ztratili důvěru v tradiční politické strany, což jasně ukázaly výsledky posledních voleb. A ztrácejí důvěru i ve stát, který těm pracovitým a podnikavým spíš hází klacky pod nohy, než aby jim pomáhal.

S koncem uplynulého roku se vždy symbolicky uzavírá jeden úsek naší cesty. Je dobré mít na paměti, že do roku nového můžeme vykročit jinak, s novým přesvědčením a novou nadějí. Letos, jako kandidát na prezidenta, tak osobně činím s vizí obnovy státu i společnosti. Politické názory a sociální postavení nás mohou rozdělovat, touha po klidném životě v bezpečí a ekonomické prosperitě nás ale spojuje. Naši společnost obnovíme jedině tehdy, když se přihlásíme k ideálům svobody, solidarity a úcty k jednotlivci. Ruku na srdce – každý z nás někde v hloubi ví, že poctivost, pravdivost, trpělivá práce a uvážlivé rozhodování vedou ke spokojenému životu. Toho však nelze dosáhnout, pokud i naše širší okolí, naše obec, kraj a stát nebudou v pořádku.

Jako prezident jsem připraven poctivě sloužit své zemi vším, co umím a co znám.

Do nového roku vám všem přeji mnoho štěstí v osobním i pracovním životě. Své vlasti pak přeji šťastnou ruku při volbě nového prezidenta.

Váš

Pavel Fischer

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme