Zahraniční politika, bezpečnost i rozvoj regionů. Pavel Fischer nastiňuje témata do senátní kampaně

Dusivý smrad minulosti se dere zpět. Taková slova vyřkl Pavel Fischer na tiskové konferenci, na které oznámil kandidaturu v podzimních senátních volbách. Co svým vyjádřením měl přesně na mysli? „Určité legitimizování komunistické strany, ale také popírání existence například lágru v Letech u Písku,“ vysvětluje Fischer ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V kampani do Senátu bude klást důraz na to, aby lidé měli dost prostoru seznámit se s jeho názory, výhodou podle Fischera je i to, že prezidentská volba skončila nedávno. Na hlavní hesla kampaně je ale stále čas.

„Musíme odpracovat neviditelnou část, definovat priority a také zjistit, o co se bude za půl roku hrát,“ nastiňuje. Přesto na svém webu zmiňuje témata jako například zahraniční politika, bezpečnost státu a rozvoj regionů. 

„Celoevropským problémem je chudnutí některých periferních regionů, v každé zemi najdeme takovouhle výzvu, o které se dneska mluví tolik po prezidentské volbě,“ říká s tím, že vláda může nástroji a programy celou řadu věcí mírnit. „Tady je potřeba položit otázku, zda dosavadní vlády České republiky v tom dělaly dost,“ dodává. 

Věnovat se chce tak zahraniční politice a bezpečnostní oblasti – je potřeba vytvořit konsenzuální podporu. „Naprostou prioritou je spolupráce s našimi sousedy, potom postavení České republiky v EU nebo v rámci Aliance,“ vysvětluje s tím, že právě v těchto oblastech je potřeba, aby měla vláda v parlamentu silnou oporu. 

Jan Moláček, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme