Pavel Mokrý se zříká odpovědnosti za případně zjištěné nepravosti

Bývalý předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý se po dni stráveném na policejní služebně vrací ke svým povinnostem ředitele klubu 1.FC Brno. Mokrého a dva jeho někdejší kolegy z výkonného výboru a představenstva svazové společnosti Fotbal Trading Václava Chválu a Ladislava Malého v úterý zadržela policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Mokrý - archiv. snímek

Pavel Mokrý - archiv. snímek | Zdroj: ČTK

Ta prošetřuje právě činnost Fotbal Tradingu, který už je v likvidaci a měl mimo jiné na starosti distribuci vstupenek na velké mezinárodní akce. Pavel Mokrý se ale zodpovědnosti za jakékoli případně zjištěné nepravosti zříká.

"Já jsem zasedal v představenstvu společnosti Fotbal Trading spolu s těmito lidmi a byl jsem tam dosazen z titulu člena výkonného výboru, kdy jsme formálně vytvořili orgán, aby ta akciovka mohla fungovat a jednou za půl roku jsme se sešli a probrali činnost. Neměli jsme přístup k účtům, k distribuci vstupenek, dohodán nebo k obchodním jednání," zdůraznil dnes Mokrý.

"Celý případ tím pro mě skončil. Neproběhla žádná domovní prohlídka, nikdo žádné důkazy nehledal. Nebyl jsem z ničeho obviněn. Tato kauza se netýká mého působení ve funkci předsedy ČMFS, kterou jsem vykonával až od roku 2005. Nevím, proč jsme byli zadrženi pouze tři, když ve Fotbal Tradingu bylo více lidí," upozornil Mokrý.

Na kauzu zaostřil pořad Pod kůži

Necelý měsíc po rozloučení s funkcí šéfa fotbalového svazu čekali na Pavla Mokrého před domem policisté se samopalem v ruce. Obdobdné probuzení si v úterý navíc užili i dva další někdější vysoce postavení fotbaloví funkcionáři Ladislav Malý a Václav Chvála.

Protikorupční policie je podezírá z krácení daně za prodej vstupenek na mistrovství Evropy v Portugalsku 2004. Šlo o nepřipravenou akci, jak tvrdí předvedení funkcionáři, nebo se policie jen připojila k Ivanu Haškovi v boji za očistu českého fotbalu? Tématu se Český rozhlas 1 - Radiožurnál věnoval ve středečním pořadu Pod kůži. Poslechnout si ho můžete ve zvukovém archivu.

Pavel Mokrý byl i hostem publicistické části středečních poledních Ozvěn dne Radiožurnálu.

K tématu si můžete také přečíst:
Bývalého šéfa ČMFS Pavla Mokrého zadržela policie

Milan Kopp, Zuzana Kopuletá, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme