Policie obvinila starostu Řeporyjí kvůli výtržnictví. ‚Stojím si za každým slovem,‘ říká Novotný

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému. Starosta o svém obvinění informoval v pátek na svých sociálních sítích. Případ má podle Deníku N na starosti odbor extremismu a terorismu pražské policie. Starosta má v polovině července podat kriminalistům vysvětlení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Novotný | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Někdejší policejní prezident Stanislav Novotný kritizoval svého jmenovce loni v prosinci ve vysílání Rossija 1. Ruská televize starostu pražské městské části oslovila kvůli jeho záměru vybudovat v Řeporyjích pomník vlasovcům.

Stanislav Novotný, který policii šéfoval od května 1993 do října 1994, měl jako zástupce České republiky vysvětlit, kdo regionální politik je a jakou mají jeho slova ve společnosti váhu. Člena ODS označil v televizi za blázna, neúspěšného novináře a člena „pražské kavárny“, který se přes skandály snaží vydělávat peníze, píše Deník N.

‚Chová se jak zvíře, ale něco dělá.‘ Jak hodnotí Řeporyjští svého starostu, který vyhlásil válku Rusku?

Číst článek

Politik v reakci na jeho slova řekl serveru iDnes.cz, že je Novotný šmejd. „Je mi lhostejné, co říkal o mně, ale vadí mi, jakým způsobem zradil Českou republiku a vlastizrádci by měli viset,“ dodal tehdy starosta.

Novotný navíc čelí obžalobě za to, že loni v květnu na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Zdeněk Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky visel. Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na okupované území zmínil, že se to „blíží vlastizradě“.

„Obžaloba byla podána 9. dubna 2020 pro podněcování k trestnému činu. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ řekl deníku mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 Martin Černý. Věc ještě nebyla nařízena k projednání soudu. Komunálnímu politikovi za to hrozí až dva roky vězení.

„Vím, že nemám nikde do médií vyprávět, že někdo má viset. Jsou to ode mě strašné politické chyby a zaplatím za ně. Ale trvám na všem, co jsem řekl,“ sdělil deníku Novotný.

Na začátku letošního roku byl Novotný podle serveru pravomocně odsouzen za vyhrožování smrtí podnikateli Markovi Vítovi. Soud mu uložil pokutu 66 600 korun. V pátek zopakoval, že ji zaplatí a že jeho právní zástupkyně v dané věci podá dovolání Nejvyššímu soudu.

REAKCE PAVLA NOVOTNÉHO PRO SERVER IROZHLAS.CZ

Stojím si za každým svým slovem. Samozřejmě to bude proti mně všechno použito ve vnitrostranickém boji. Myslím si, že lidé jako Stanislav Novotný nebo soudruh lžidoktor pedagogiky Zdeněk Ondráček jsou vlastizrádci. Trvám na svém názoru, že vlastizrádce by měl viset. Nevím, co jsem řekl tak strašného.

Mrzí mě, že nemohu říct, proč mám policejní ochranu už delší dobu. Už se tomu jenom směju. Je mi to úplně ukradené, co to pro mě bude znamenat. Stojím si za každým slovem, co jsem řekl. Je-li mi souzeno, abych kvůli tomu nemohl postoupit dál v politice… Já mám v Řeporyjích práce dost. Soudruh lžidoktor Zdeněk Ondráček je bolševická svi*ě a Stanislav Novotný je vlastizrádce. Vlastizrádci by měli viset. Na tom trvám.

Ovlivní to nějak vaše budoucí veřejné vystupování? Budete se víc hlídat?
Už delší dobu se snažím korigovat. Slíbil jsem straně, že nebudu mluvit sprostě. Pouze u komunistů, těm budu dál říkat, že jsou to svi*ě. Já hlavně nechci dávat do ruky náboje různým Zahradilům (Jan Zahradil, europoslanec za ODS, pozn. red.) a dalším politickým mrtvolám bez perspektivy, kteří mě – jedinou politickou naději ODS – prostě chtějí odstavit. I tohle, z čeho mě obviňují, je vlastně rok stará věc. Já jsem samozřejmě oběť zločinného spolčení státního zástupce z Prahy 5.

Ale hodně přemýšlím o svém projevu. Je mi líto, že to mám tak hezky nastartované a teď se to takhle kazí. Já jsem skoro přestal mluvit sprostě. A pokud nejde o ty komunistické svi*ě, tak už skoro sprostě nemluvím.

Jsem obklopen kriminalisty poslední dobou. abyste rozuměli. Oni mi říkají: Nemůžeš furt říkat, že budeš někoho věšet. Tak já to samozřejmě vím, že jo. Je to strašná škoda, víte, jestli mě tohle zastaví. Hlavně pro stát a ODS. Pro mě ne, já mám strašně práce v Řeporyjích a tady je co dělat. Škoda pro stát a pro stranu, že možná nepostoupím dál.

Jaké budou vaše další kroky? Na svém facebooku jste napsal, že se chystáte na dovolenou. Na policejní předvolání se tedy nedostavíte?
Já se teď hodlám úplně politicky zničit, takže jsem napsal vyšetřovateli Varaďovi, že je de*ílek. Což jsem mu napsal proto, že mě mrzí, když vyšetřovatel kriminální policie říká soudruhovi lžidoktorovi pedagogiky Ondráčkovi u výslechu „pane doktore“. Mně to prostě vadí. Říká mu „pane doktore“ a do spisu píše „pane poškozený“. To je strašný. Říkat panu Ondráčkovi „pane doktore“ v době, kdy se už ukázalo, že… (věta nepokračuje, pozn. red.)

No, takže se tam nedostavím. Napsal jsem mu, že je de*ílek a ať si mě předvolá po dovolené. Já se s ním teď bavit nebudu. On postupuje, jak mu říká pan státní zástupce. Já chápu, že to má ten kriminalista těžké. Všemu tomu rozumím, ale prostě… Ach, bože! Stanislav Novotný je vlastizrádce a myslím si, že by bylo mnohem zajímavější, kdyby se ten idiot policejní začal zabývat tím, co pan Ondráček dělá na Donbasu.

Samozřejmě u soudu prokážu, že trestný čin spáchal Ondráček a nebude to vlastizrada. Já jsem rád, že policie přitvrdila vůči projevům nenávisti na internetu, ale nevím, co je na špatného na názoru, že vlastizrádce by měl viset. Nic! Podle mě. Trvám na tom dál.

Reakci Stanislava Novotného redakce shání.

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme