‚Zachovali se ke mně uboze.‘ Starosta Řeporyjí Novotný napsal, že po volbách odejde z ODS

Starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný na svém twitterovém účtu oznámil, že opustí ODS. „Já jsem se rozhodl hned po volbách odejít. Zachovali se ke mně tak uboze, že už zůstávám jen ze solidarity,” napsal na sociální síť.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Novotný

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný se chystá po 20 letech opustit ODS (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Starosta Řeporyjí jako hlavní důvod plánovaného odchodu ze strany uvedl osobní spory s některými politiky, zejména pak s europoslancem Janem Zahradilem. Ten ale nebyl jediný, o němž se Novotný vyjadřoval nelichotivě. Osobní spory měl i se senátorkou Miroslavou Němcovou, připomněl server Novinky.cz.

Je to jeho věc. Myslím, že tyhle mediální hry k upoutání pozornosti už nikoho nezajímají. Pro mě se tato kapitola definitivně uzavřela ve chvíli, kdy se Novotný nedostal na kandidátku ODS do PS, odpověděl europoslanec Jan Zahradil na dotaz serveru iROZHLAS, co si o oznámení odchodu Novotného ze strany myslí.

‚Chová se jak zvíře, ale něco dělá.‘ Jak hodnotí Řeporyjští svého starostu, který vyhlásil válku Rusku?

Číst článek

Ještě v minulém roce se totiž chtěl starosta Řeporyjí ucházet o křeslo ve sněmovně za ODS, ale strana mu to nedovolila kvůli jeho záznamu v trestním rejstříku. Ten má Novotný poté, co mu loni v únoru soud potvrdil pokutu za vyhrožování smrtí Marku Vítovi.

Proti rozhodnutí strany se Novotný ohradil s tím, že nechápe, jak tedy mohl v podmínce kandidovat na starostu. Vadí mi, jak se to udělalo. Ale musím to brát tak, že tak to v politice asi chodí, že jsem se cpal mezi velké kluky a ti se mě báli, tak mě zařízli,“ uvedl k tomu ve středu na twitteru.

O tom, zda by přešel do jiné strany, na sociální síti nic nenapsal. Já si v Řeporyjích vyřeším ODS, mám tu skvělou buňku, poděkuji oblasti za podporu a.. to vše po volbách. Teď by nebylo fér nic říkat. Nemám rád převlékání kabátů taky, podotkl.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme