Do sněmovny přišla další žádost o zbavení imunity. Tentokrát jde o poslance Růžičku z ANO

Poslanecká sněmovna obdržela žádost o vydání poslance hnutí ANO Pavla Růžičky k trestnímu stíhání. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdil předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO). Růžička z Postoloprt na Ústecku čelí obžalobě kvůli údajně nevýhodnému prodeji domu z majetku města místní podnikatelce. Zvolením do sněmovny ale získal imunitu, trestní stíhání tak v jeho případě muselo být pozastaveno.

Původní zpráva Praha (Aktualizováno: 18:50 13. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec ANO Pavel Růžička | Foto: hnutí ANO/Michaela Danelová/koláž iRozhlas.cz

„Přišlo to v průběhu dne do datové schránky,“ potvrdil serveru iROZHLAS.cz předseda sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO. „Podrobnosti nevím, nejsem ve sněmovně,“ doplnil.

Nic jsem neukradl, jen jsem zvedl ruku pro, říká válečný veterán a další adept z ANO na zbavení imunity

Číst článek

Žádost by nyní měla putovat k rukám předsedy mandátového a imunitního výboru Stanislava Grospiče (KSČM), výbor by ji měl posoudit a zaujmout stanovisko.

Už nyní mají přitom členové výboru na stole žádost o vydání k trestnímu stíhání v případě premiéra Andreje Babiše, prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a poslance ODS Bohuslava Svobody.

Čerstvý poslanec Růžička měl podle vyšetřovatelů coby zastupitel Postoloprt způsobit kase severočeského města škodu přes půl milionu korun. Růžička vinu odmítá, stíhání je podle něho účelové.

A požádá sám sněmovnu o své vydání? „Nechám to na mandátovém a imunitním výboru,“ prohlásil už dříve v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.

Premiér a předseda hnutí Andrej Babiš nechtěl vydání, nebo nevydání poslance ANO komentovat. „Neznám to a neumím se k tomu vyjádřit. Soustředím se na sestavování vlády a programové prohlášení,“ řekl novinářům ve středu večer Babiš.

Přečtěte si znění obžaloby Pavla Růžičky:

Kristýna Guryčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme