Poslanec Růžička z ANO se nebude bránit trestnímu stíhání. 'Sám požádám sněmovnu o vydání'

„Vydání k trestnímu stíhání se nebudu bránit a osobně o něj sněmovnu požádám.“ Tak reaguje poslanec hnutí ANO Pavel Růžička na žádost o zbavení imunity, která do sněmovny dorazila ve středu. Nový zákonodárce z Postoloprt na Ústecku měl podle vyšetřovatelů městu způsobit škodu přes půl milionu korun. Růžička vinu od začátku odmítá, stíhání je podle něho účelové.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec ANO Pavel Růžička | Foto: Poslanecká sněmovna/Michaela Danelova | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

„Vydání se bránit nebudu a osobně o něj sněmovnu požádám. Stále platí, že je i v mém zájmu, aby byla tato kauza co nejrychleji ukončena,“ uvedl Růžička v prohlášení.

Do sněmovny přišla další žádost o zbavení imunity. Tentokrát jde o poslance Růžičku z ANO

Číst článek

Současně odmítl, že by po volbách do sněmovny změnil svůj názor na vydání k trestnímu stíhání. Po svém zvolení poslancem totiž Růžička v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz řekl, že celou záležitost nechá na mandátovém a imunitním výboru. Tomu by nyní měla putovat žádost k posouzení.

„Po svém zvolení do Poslanecké sněmovny jsem nezměnil názor na své vydání. Ve svých - možná ne vždy přesně formulovaných vyjádřeních - jsem pouze chtěl veřejnosti sdělit, že budu stát o to, aby se žádostí o mé vydání a tím i celým případem nejprve detailně zaobíral mandátový imunitní výbor a následně i celá sněmovna, kde bych rád osobně vystoupil,“ pokračoval doplnil.

Už nyní mají přitom členové výboru na stole žádost o vydání k trestnímu stíhání v případě premiéra Andreje Babiše, prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a poslance ODS Bohuslava Svobody.

Růžička čelí spolu s dalšími zástupci Postoloprt na Ústecku obžalobě z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku. Konkrétně jde o údajně nevýhodný prodej domu z majetku města místní podnikatelce.

Celé znění obžaloby Pavla Růžičky si můžete přečíst ZDE:

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme