Růžičku nevydáme, rozhodla sněmovna o radním, který měl vysvětlit nevýhodný prodej obecního domu

Poslanec ANO Pavel Růžička nyní nebude muset jako radní Postoloprt na Lounsku vysvětlovat před soudem okolnosti údajně nevýhodného prodeje obecního domu. Sněmovna ho ve středu v souladu se stanoviskem mandátového a imunitního výboru k trestnímu stíhání nevydala. Růžička čelí obžalobě pro podezření z nedbalostního porušení povinností při správě cizího majetku.

Praha (Aktualizováno: 18:43 24. 1. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička čelí trestnímu stíhání. Sněmovna tak bude muset rozhodnou o jeho zbavení imunity, pokud o to soud požádá

Sněmovna nevydala k stíhání Růžičku v kauze prodeje obecního domu. | Zdroj: hnutí ANO

Pro Růžičkovo vydání ke stíhání hlasovalo 18 ze 143 přítomných poslanců. Proti jich bylo 98.

Růžička se sněmovního projednávání věci neúčastnil, ze středečního jednání se kvůli nemoci omluvil. Jeho stanovisko přečetl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek (ANO). Růžička v něm krátce případ ze svého pohledu popsal a zdůraznil, že se necítí vinen. Napsal, že podobně jako další zastupitelé čelí šikanóznímu trestnímu stíhání.

Do sněmovny přišla další žádost o zbavení imunity. Tentokrát jde o poslance Růžičku z ANO

Číst článek

Růžička ve stanovisku uvedl, že o prodeji domu rozhodoval se znalostí místních podmínek a v souladu se zákonem o obcích, což potvrdil posudek ministerstva vnitra. Jediný důkaz státní zástupkyně je podle Růžičky znalecký posudek zadaný policií, který je zpracován na cenu nemovitosti podle vyhlášky, nikoli na cenu obvyklou v daném místě. Pokud by Růžička rozhodoval o prodeji znovu, hlasoval by, jak uvedl, stejně.

Jeho nepřítomnost, stejně jako absence ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), jenž byl rovněž omluven, ale vyvolaly poměrně ostrý spor mezi poslanci ODS a hnutí ANO. Občanští demokraté neprosadili návrhy, aby projednávání Růžičkova vydání bylo odročeno.

Růžičkovo stíhání bude moci po nynějším rozhodnutí Sněmovny pokračovat až potom, co mu poslanecký mandát skončí. V případu figuruje i dalších devět městských zastupitelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme