Příčinou byla růžová tabletka, uvedla Svrčinová. Hlavní hygienička vysvětlila svůj dubnový kolaps

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová svůj kolaps ze začátku dubna připisuje reakci na analgetikum. Uvedla to ve středečním rozhovoru pro televizi CNN Prima News, kde zároveň odmítla, že by za zdravotními potížemi stála například hektičnost její práce nebo stres.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová zkolabovala v úterý 6. dubna, o šest dní později už byla opět přítomna v práci | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Pokud by nebylo, nejsem v práci,“ odpověděla hlavní hygienička v pořadu K věci na CNN Prima News na dotaz, jestli už je jí opět dobře. Odmítla také, že by za jejím zkolabováním stála hektičnost její práce či stres.

Hlavní hygienička Svrčinová zkolabovala při jednání vlády. Záchranáři ji odvezli do nemocnice

Číst článek

„Patřím bohužel k lidem, kteří na některá analgetika reagují tak, jak jsem zareagovala i já. Příčinou byla jedna růžová tabletka,“ řekla Svrčinová.

Svrčinové, která nahradila odvolanou Jarmilu Rážovou, se podle serveru Seznam Zprávy udělalo v úterý 6 dubna nevolno na ministerstvu zdravotnictví, odkud se účastnila videokonference kabinetu. Musela pro ni proto přijet záchranná služba.

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová tehdy konkrétní nebyla. Jen uvedla, že záchranáři vyjížděli na Palackého náměstí, kde ministerstvo sídlí, a odvezli ženu ve věku kolem 58 let při vědomí do Všeobecné fakultní nemocnice.

Do práce se vrátila v pondělí 12. dubna, což serveru iROZHLAS.cz potvrdil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). „Paní hlavní hygienička je ode dneška (pondělí 12. dubna – pozn. red.) v práci. Sedí tu vedle mě v kanceláři a účastníme se online zasedání vlády,“ odpověděl Arenberger skrze SMS zprávu.

Svrčinová do funkce nastoupila v půlce března, od loňského ledna byla ředitelkou moravskoslezské krajské hygienické stanice.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme