Kováčik po necelých třech měsících končí v čele Ředitelství silnic a dálnic. Rezignoval kvůli zdraví

Pavol Kováčik po necelých třech měsících odchází z postu šéfa Ředitelství silnic a dálnic. Informoval o tom v pátek ministr dopravy Vladimír Kremlík za ANO. Rezignoval sám ze zdravotních důvodů. Kremlík zatím pověřil vedením organizace současného šéfa úseku výstavby Radka Mátla. Kováčik vedl ředitelství od května.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 12:51 26. 7. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavol Kováčik

Pavol Kováčik | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„K dnešnímu dni jsem uvolnil Pavola Kováčika z pozice generálního ředitele ŘSD ČR. Stalo se tak na žádost pana Kováčika, který o uvolnění požádal ze zdravotních důvodů,“ uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík na twitteru.

Inventura vládních slibů: kilometry nových dálnic, slevy na jízdném. Co je splněno a na čem se pracuje?

Číst článek

Mátl podle něj pracuje na Ředitelství silnic a dálnic už patnáctým rokem. „Do detailu zná připravované stavby, ale hlavně všechna úzká místa jejich přípravy,“ dodal ministr Kremlík.

„Je to zároveň člověk, který má mezi lidmi v ŘSD profesní i lidský respekt a mám u něj záruku, že povede investorskou organizaci v nastaveném kurzu: tedy rychle a kvalitně dokončit modernizaci D1, dostavět dálniční síť České republiky a ulevit městům a obcím výstavbou obchvatů,“ řekl k pověření ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Už historická fotka. Pavol Kováčik nevydržel v čele ŘSD ani tři měsíce. Oficiálně končí ze zdravotních důvodů. Ale už nějakou dobu se to čekalo, nijak velký respekt si nezískal.
@ct24zive

12:46 – 26. 07. 2019

1 6

Kováčik vedl ŘSD od května, kdy po téměř čtyřech a půl letech ve funkci nahradil Jana Kroupu. Nové šéf nevzešel ze standardního výběrového řízení, v roce 2014 se přitom o místo generálního ředitele ŘSD ucházelo celkem 29 kandidátů.

Ministr dopravy chce Ředitelství silnic a dálnic změnit na akciovou společnost. Doufá ve zrychlení staveb

Číst článek

Ministr Kremlík ale podle svých slov nechtěl, aby organizace zůstala bez vedení. A výběr Kováčika odůvodňoval manažerskými schopnostmi a zkušenostmi z obdobné funkce na Slovensku.

„Jakákoli organizace, která nemá v čele vedení, tak její fungování nevede k efektivitě organizace. Když jsem kandidáta vybíral, tak jsem věděl, že pan současný generální ředitel je předsedou dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury. To znamená je z resortu ministerstva dopravy,“ uvedl tehdy Kremlík.

Kroupa byl v čele ŘSD od prosince 2014. V posledních měsících čelil kritice kvůli tempu výstavby a modernizace dálnic.

Vyčítala se mu také situace z loňského prosince, kdy se kvůli zpoždění oprav D1 a hustému sněžení tvořily na páteřní dálnici mnohahodinové kolony.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme