Pecina: Jsem ministr. Ne loutka ODS nebo ČSSD

Ministr vnitra Martin Pecina se ostře ohradil proti ODS, která zvažuje navrhnout jeho odvolání. "Nebudu chodit na Jánský vršek a radit se s Topolánkem o organizačních změnách na ministerstvu. To se radši nechám odvolat," prohlásil Pecina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Martin Pecina | Foto: Jana Šustová

ODS se totiž nelíbí, jak Martin Pecina řeší reorganizaci resortu. Proto občanští demokraté zvažují navrhnout premiérovi, aby Pecinu odvolal. Důvodem byl i odchod náměstka Zdeňka Zajíčka, který se kvůli zúžení svých kompetencí rozhodl z ministerstva odejít.

"Já jsem ministr. Fischerova vláda není žádnou loutkou ODS ani sociálních demokratů," ohradil se Pecina proti tomu, že by měl personální kroky na ministerstvu nejprve konzultovat.

Podle ODS se totiž Pecina nechová jako ministr úřednické vlády a resort do značné míry politizuje. "Tím, že padl termín voleb, panu ministrovi narostly křídla," řekl místopředseda ODS Petr Bendl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dosavadní náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, ministr vnitra Martin Pecina a místopředseda ODS Petr Bendl byli hosty Radiofóra.

ODS bude ještě jednat

Pecinovi nicméně přijde absurdní, že by ministerstvo jakýmkoli způsobem politizoval. Podle něj byl jediným důvodem zúžení Zajíčkových kompetencí fakt, že nebylo v lidských silách, aby jeden náměstek zvládal tak velkou agendu. Zajíček podle něj řídil půl ministerstva.

Jenže Zdeněk Zajíček trvá na tom, že jeho agenda měla smysl pouze jako celek. "Agenda, kterou mám na starosti, má vysokou logiku, když je pohromadě," tvrdí Zajíček.

ODS bude o návrhu na odvolání ministra Peciny ještě jednat. Premiér Fischer už prohlásil, že se s Pecinou sejde a situaci prodiskutuje.

Alice Kottová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme