Pecina: Pronájmy lázeňských domů ministerstva vnitra mohla provázet korupce

Pronájmy lázeňských domů ministerstva vnitra mohla provázet korupce. S tímto tvrzením přišel ministr rezortu Martin Pecina. O výhodnosti obchodu se Pecina delší dobu pře se svým předchůdcem Ivanem Langerem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Martin Pecina | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Pokud bude vláda s Pecinovým návrhem souhlasit, prověří pronájem lázeňských domů Nejvyšší kontrolní úřad. Bývalý ministr vnitra Ivan Langer pronájem lázeňských domů firmě Temparáno hájí.

Podle auditu, který má současný ministr vnitra v ruce, je tomu ale naopak. "Co je skutečně velmi podezřelé a každého uhodí do očí, je to, že v soutěži byl jeden zájemce a cena, která byla vysoutěžena je mnohem nižší než byla cena, kterou doporučoval poradce," uvedl pro Českou televizi Pecina.

Lázeňské domy získala do pronájmu firma Temperano za téměř 24 milionů korun ročně. Smlouvu uzavřela na 20 let. Cena nájmu je podle auditu více jak 2,6 krát nižší oproti tržní ceně nájmů nemovitostí.

Langer: Vše je v pořádku

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer pronájem lázeňských domů firmě Temparáno hájí. České televizi Langer řekl, že Pecinovu zprávu vnímá spíše jako politický pamflet:

"Mně to spíš, než materiál pro jednání vlády, připadá jako politický pamflet napsaný sociální demokracií a panem ministrem Pecinou. Jestli má nějaká podezření, tak ať to prošetří, ale sám se ptám, proč vůbec takové pamflety vznikají."

V lázeňských domech v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Luhačovicích a Františkových Lázních se rekreují převážně hasiči a policisté.

Ondřej Kapic, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme