Pecina: Systém Czech Pointů je ohrožen

Škrty v rozpočtu ministerstva vnitra mohou ohrozit existenci Czech Pointů. V rozhovoru pro Rádio Česko to připustil ministr vnitra Martin Pecina. "V tomto okamžiku mám rozpočet, který mi vláda přidělila, o tři miliardy nižší než loni. Mohu škrtat buď v oblasti policie a hasičů, což nechci, nebo třeba v archivnictví a školství, nebo škrtat v oblasti informačních technologií, což skutečně dělám, jinak bych musel brát z rozpočtu policie, což nechci," řekl Pecina. UVNITŘ ČLÁNKU: AUDIO

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Pecina | Foto: Tomáš Adamec

V praxi to znamená, že rozpočet na provoz informačních technologií se ztenčil na 250 milionů korun. "Teď jsou peníze jen na nejnutnější věci. Jestli mi vláda nepřidá peníze, tak systém Czech Pointů ohrožený být může. Není to na rozhodnutí ministra, ale vlády," uvedl pro Rádio Česko Pecina.

"V tomto okamžiku navrhuji rozpočet 250 milionů, ale po ministerstvu financí chci rozpočet navýšit zpět. Těch 250 milionů je to, co nám vláda v prvním kole přisoudila, a my říkáme, že potřebujeme dalších 1,8 miliardy. Přirozeně bojuji o to, aby byl rozpočet ministerstva vnitra co největší," dodal Pecina.

Systém Czech Pointů, který umožňuje na jednom místě snadno získat například výpis z trestního rejstříku, obchodního rejstříku či katastru nemovitostí, začal fungovat v roce 2007. Nyní je v Česku 3 687 těchto pracovišť, zejména na obecních či městských úřadech nebo na poštách.

POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

Ptáme se ministra vnitra Martina Peciny.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZ: Czech Point

Marián Vojtek, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme