Pedagog UK obviní starostu pražského Jižního Města Mlejnského z plagiátorství

Zítra se v novinách objeví inzerát, který možná spustí soudní spor. Pedagog Univerzity Karlovy Michal Svatoš v něm obviní starostu pražského Jižního Města Dalibora Mlejnského z ODS z plagiátorství. Jde o starostovu diplomovou práci, ve které autor podle odborníků opisuje i z díla doktora Svatoše. A v předmluvě mu pak děkuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S mikrofonem na Jižní město | Foto: Ivana Veselková

„Když dneska víme, že ta diplomka je opisem, je plagiátem, tak mě uvádí do krajně nepříjemných souvislostí s nějakým plagiátem. Prosím pěkně, jestli jsem na něco pyšný, tak že jsem nikdy nic neopsal a že všechno, co jsem uveřejnil bylo prací původní a tato souvislost mi krajně vadí,“ říká Svatoš.

Na případ diplomové práce na téma Založení pražské univerzity upozornil Radiožurnál před rokem. Podle dvou nezávislých odborníků je práce z valné většiny opsaná, a to především ze dvou knih.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sporu pedagoga z UK Michala Svatoše a starosty pražského Jižního Města Dalibora Mlejnského natáčel Petr Sehnoutka

„Osobně se domnívám, že tam je ještě opis třetího díla, které posuzovatelé nepoznali. Chaloupeckého díla o Založení Karlovy Univerzity z roku 1948,“ uvádí Svatoš.

Starosta Jižního Města Dalibor Mlejnský diplomovou práci napsal na Univerzitě Jana Amose Komenského. Její rektor Luboš Chaloupka si nechal vypracovat jiný posudek, podle kterého není diplomka nijak kvalitní, ale nepovažuje ji za plagiát. To tvrdí i Dalibor Mlejnský. Hájí se také, že svou práci s Michalem Svatošem konzultoval a obě dvě schůzky si nahrál.

„Já jsem tu diplomku dělal s ním, mám to i nahrané. Protože on mi veškeré věci k té diplomce diktoval a já to mám nahrané na diktafon. Je to velké nedorozumění, které mne mrzí. Já jsem se s ním chtěl spojit. Bohužel se to nepodařilo. Trvám na tom, že jsem psal tu diplomku s ním, on mi pomáhal," hájí se Mlejnský.

Michal Svatoš ale s takovým ukončením celého sporu nesouhlasí, cítí se chováním starosty Mlejnského poškozený a tak vyrazil do boje a zaplatil si inzeráty. Počítá i s tím, že může vyvolat soudní spor.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme