Pedagogické muzeum chce vystavovat vysvědčení bývalých ministrů

Vysvědčení bývalých ministrů školství například Petry Buzkové, Ivana Pilipa, nebo Dany Kuchtové by mohla viset na zdech Pedagogického muzea v Praze. To právě nyní připravuje soutěž o nejstarší a nejzajímavější vysvědčení, po ní pak bude následovat výstava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve třídě se právě rozdávala vysvědčení | Foto: Tomáš Adamec

„Máme třeba vysvědčení Tomáše Garriqua Masaryka. Máme vysvědčení Edvarda Beneše. Chceme podniknout výpravu za vysvědčeními bývalých ministrů školství. Tím vlastně vznikne sbírka, která bude opravdu významnou součástí našeho fondu,“ vysvětlila ředitelka muzea Markéta Pánková.

„Zároveň tak budeme prezentovat vysvědčení, jak se vyvíjela v čase i v rámci výstavy, protože nejstarší vysvědčení vznikala koncem 18. století od dob Marie Terezie,“ dodává.

Radiožurnál oslovil některé z bývalých ministrů. Vysvědčení by daroval Ondřej Liška i Miroslava Kopicová. Oba se ale shodli na tom, že na nich není nic výjimečného.

Lenka Rafaelová, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme