Pediatři nechtějí očkovat proti pneumokoku. Za vakcíny totiž doplácejí

Dětští lékaři zastavili očkování proti pneumokokům a to i přesto že je o něj velký zájem. Děti do věku sedmi měsíců mají nárok na vakcínu zdarma. Pediatři ji ale musí napřed nakoupit sami a pak čekat, zda jim to pojišťovna proplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ordinace dětských lékařů | Foto: Marián Vojtek

Očkování je třífázové. Jedna dávka při tom není nijak levná, vyjde na tři tisíce korun. Českému rozhlasu to potrvdil dětský lékař Tomáš Šindler. Uvedl, že by měl tento rok naočkovat asi padesát kojenců. Jen za tento rok by jeho náklady na očkování proti pneumokoku dosáhly 150.000 korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pediatr Tomáš Šindler mluví o cenách očkování proti pneumokoku.

Tomáš Šindler dodává: "Při současném stavu veřejných financí si člověk jen těžko dovede představit, že by ty pojišťovny byly do budoucna nějak extra štědré. Spíš jsou obavy, že se jejich rezervy možná budou tenčit a tím pádem lhůty splatnosti prodlužovat."

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr popírá, že by pojišťovny lékařům nepropláceli očkování

Ministerstvo zdravotnictví se ale brání. Pojišťovny prý mají povinnost proplatit náklady nejpozději do 30 dnů, říká náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr. Navíc vysvětluje: "Každý očkující lékař nakupuje tu vakcínu za cenu nižší, než mu uhradí zdravotní pojišťovna a platí ji později než mu ji proplatí pojišťovna."

Lenka Jansová, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme