Pediatři žádají vyjasnění postupu vykazování vakcín zdravotním pojišťovnám

Praktičtí dětští lékaři jsou znepokojeni. V souvislosti se změnou financování povinných očkovacích látek totiž stále nevědí, jak mají od 1. ledna příštího roku vykazovat zdravotním pojišťovnám aplikované vakcíny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vakcína

vakcína | Foto: ABC.net.au

Podle předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů Hany Cabrnochové by ministerstvo zdravotnictví mělo rychle sjednat nápravu. A hlavně lépe komunikovat s lékaři.

„Takto významná změna, kterou si pediatři rozhodně nepřáli, ale chápou ji, to je změna financování očkovacích látek od 1. ledna, musí být diskutována do posledního okamžiku. Poslední jednání před dvěma týdny zůstalo v oblasti vykazování nedohodou. Já se domnívám, že je tady pořád prostor se scházet a domlouvat si přesný materiál, podle kterého všichni dětští lékaři potom od 1. ledna budou postupovat,“ říká Cabrnochová.

Ota Nehasil, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme