Pedofil zůstává dále ve školství

Za pohlavní zneužívání desetileté dívky dostal bývalý ředitel školy podmínku. Ve školství však může pracovat dál, musí se ale léčit. Takový verdikt vynesl dnes frýdecko-místecký soud nad čtyřicetiletým Rostislavem Wonzinou. Ten rozsudek neslyšel. Když vcházel do justičního paláce a uviděl novináře, rychlým krokem odešel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Justice.cz

Lucie je dnes už dospělou ženou, před vynesením rozsudku se ale třásla na chodbě justičního paláce. Když ji bylo deset let zneužil ji učitel frýdecko-místecké školy. Rostislav Wonzinu je navíc jejím švagrem. O svém trápení se rozhodla Lucie promluvit až po několika letech.

Její švagr ji osahával ve svém kabinetě, v bazéně školy i doma. Tam dokonce její sestra dovolila, aby s nimi desetiletá školačka spala v manželské posteli. Podle znalců to bylo to nejhorší, co mohla udělat. Rostislav Wonzinu je pedofil a v této situaci se už nebyl schopen ovládat.

Soud mu vyměřil trest roční podmínku s dvouletou lhůtou, ale soudkyně nevyhověla návrhu žalobkyně a dovolila, aby Wonzinu učil děti dál. Obžalovaný se trestné činnosti neodpustil v souvislosti s výkonem povolání pedagoga, dopustil se ji ale na své příbuzné, uvedla soudkyně Jiřina Jalůvková. Státní zástupkyně Stanislava Kubešová si ponechala lhůtu na odvolání.

Andrea Brtníková, Markéta Hýlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme