ČZU kvůli svlékání podprsenek vytvoří skupinu, která upřesní pravidla pro vstup do testovacího centra

Česká zemědělská univerzita zpřesní pravidla pro vstup do testovacího centra Provozně ekonomické fakulty. Ustanoví proto pracovní skupinu složenou ze studentů a vyučujících. Shodla se na tom etická komise univerzity, sdělila ve středu mluvčí ČZU Karla Mráčková. Etická komise se sešla na podnět rektora univerzity Petra Skleničky v reakci na případy, ve kterých si studentky svlékaly kosticové podprsenky, které aktivovaly bezpečnostní rám v centru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká zemědělská univerzita v Praze

Česká zemědělská univerzita v Praze | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Etická komise podle mluvčí Karly Mráčkové dospěla k závěru, že je potřeba zachovat bezpečnostní opatření, která mají zabránit podvodům u zkoušek. Chce ale lépe nastavit komunikaci mezi obsluhou a studenty. Ve vybraných předmětech bude univerzita pouštět videonávody, jak centrum používat a na co si dát pozor.

K testu jen bez podprsenky. Studentky ČZU se musely před zkouškou svlékat, rektor svolá etickou komisi

Číst článek

V takzvaném testovacím centru to funguje tak, že si student sám zvolí čas testu, který následně vykonává u přiděleného počítače pod přísným kamerovým dohledem. Součástí vstupu je například identifikace studijním průkazem a průchod bezpečnostním rámem.

Server iROZHLAS.cz v pondělí upozornil na případy, kdy si některé studentky Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity k testům v první polovině listopadu musely svléct podprsenky. Důvodem bylo zpřísnění opatření proti podvodům, které nařídil děkan fakulty Tomáš Šubrt.

Obsluha testovacího centra, kde se testy psaly, totiž měla pokyn, že nesmí k testu vpustit nikoho, kdo aktivuje rám na detekci kovu. Tyto rámy však zachytily i kostice v podprsence. Studentky, které nemohly přijít v jiný termín, si tak pro absolvování testu podprsenku musely svléknout.

Škola dosud sundávání podprsenek v centru odmítala, tisková mluvčí ČZU Karla Mráčková uvedla pro server iDNES.cz, že „studentky nejsou a nikdy nebyly žádány, aby si sundaly část oděvu“.

ČTK, Miroslav Harant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme