Pekárek čelí výzvám k odchodu ze sněmovny. Sám k tomu důvod nevidí

Čerstvý poslanec ODS Roman Pekárek podle svého mínění nepoškozuje svou stranu ani koalici. Pekárek, nepravomocně odsouzený za korupci, tak ve Dvaceti minutách Radiožurnálu reagoval na výtky předsedy ODS a premiéra Petra Nečase a dalších koaličních politiků. Podle nich je Pekárkova přítomnost ve sněmovně dlouhodobě neudržitelná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Pekárek | Foto: Filip Jandourek

„Abych si já dotáhl, nějakým způsobem vyprecizoval názor, tak mi k tomu chybí hovory s důležitými lidmi, se kterými jsem ještě nemluvil. Já jsem odsouzen, to je pravda, jsem odsouzen nepravomocně, to znamená, že to pro mě důvod není dělat rozhodnutí toho typu,“ prohlásil Pekárek ve Dvaceti minutách.

Vedení ODS bude s Romanem Pekárkem dál jednat o tom, aby co nejdříve ze sněmovny odešel. Podle předsedy ODS a premiéra Petra Nečase by měl jak složit mandát poslance, tak pozastavit členství v Občanské demokratické straně.

„Ten krok především v případě pravomocného rozhodnutí bude nutný a trošku mě udivuje, že pan poslanec Pekárek nevyužil i institutu, který je ve stanovách pro podobnou situaci – pozastavení svého členství. My ho budeme přesvědčovat, aby to udělal, aby zrovna tak nepůsobil v poslaneckém klubu a vůbec ve sněmovně.“

„Já na jeho místě bych nikdy ten mandát nepřijal a musím říci, že jsme jeho rozhodnutím, že tento mandát přijal, byli zaskočeni,“ dodal Nečas.

Pekárkův odchod žádá i kolínská ODS

Ke složení poslaneckého mandátu Romana Pekárka vyzvala i kolínská organizace občanských demokratů. „V případě, že tak neučiní, požádáme Výkonnou radu o zbavení jeho členství v Občanské demokratické straně a zároveň poslanecký klub o vyloučení z poslaneckého klubu,“ potvrdil Radiožurnálu Petr Bendl, který se večerního jednání účastnil, stejně jako 1. místopředseda ODS Martin Kuba.

Pekárek do Kolína nedorazil. Zítra dopoledne má jeho další setrvání v dolní komoře řešit poslanecký klub ODS.

Bývalého místostarostu Kolína Romana Pekárka soud nepravomocně odsoudil na šest let do vězení za korupci. Podle rozsudku měl chtít a později převzít milionový úplatek za dojednání výhodného prodeje pozemků v lokalitě Kolín-Šťáralka. Pekárek se proti rozsudku odvolal, cítí se nevinen. Nováček ve sněmovně včera nastoupil místo jednoho z trojice vnitrostranických ‚rebelů‘.

Václava Marešová, mta, Kamila Štichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme