Pekelní andělé míří do Prahy

Do Čech míří členové motorkářského gangu Pekelní andělé. Policie má proto pohotovost na všech hraničních přechodech s Rakouskem a s Německem. V severních a v západních Čechách policisté očekávají příjezd až tisícovky motorkářů, kteří jedou na sraz do pražského kempu Džbán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkář | Foto: harley-davidson.com

Podle mluvčí Severočeské pohraniční a cizinecké policie Evy Haukové se policisté při kontrolách zaměří na osoby, které budou mít pro gang charakteristické poznávací znaky. Členové skupiny se netají svým negativním postojem k zákonům a policii.

"Největší nápor na hraničních přechodech v severních Čechách očekáváme během zítřejšího dne. Cizinecká a pohraniční policie proto provádí důsledné kontroly osob a vozidel," upozornila Hauková. Hlídky se zaměří na to, jestli motorkáři u sebe nemají zbraně a drogy, anebo nejde o nežádoucí osoby.

Policie nemusí vpustit do České republiky podezřelé návštěvníky. V jakých případech? "Pokud při kontrole vznikne podezření, že je osoba ozbrojena a mohla by tak ohrozit bezpečnost státu a veřejný pořádek."

Jen z Berlína a Drážďan má na takzvanou Konferenci do areálu koupaliště Džbán v Praze dorazit na 400 motorkářů. Zatím utajené zůstávají poznatky o tom, na které severočeské hraniční přechody se soustředí hlavní nápor motorkářů a tedy i pozornost policie. "Zatím bych tuto informaci nerada zveřejňovala," řekla Hauková.

Josef Suk, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme