Pekelní andělé míří do Prahy

Do Čech míří členové motorkářského gangu Pekelní andělé. Policie má proto pohotovost na všech hraničních přechodech s Rakouskem a s Německem. V severních a v západních Čechách policisté očekávají příjezd až tisícovky motorkářů, kteří jedou na sraz do pražského kempu Džbán.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkář

Motorkář | Foto: harley-davidson.com

Podle mluvčí Severočeské pohraniční a cizinecké policie Evy Haukové se policisté při kontrolách zaměří na osoby, které budou mít pro gang charakteristické poznávací znaky. Členové skupiny se netají svým negativním postojem k zákonům a policii.

"Největší nápor na hraničních přechodech v severních Čechách očekáváme během zítřejšího dne. Cizinecká a pohraniční policie proto provádí důsledné kontroly osob a vozidel," upozornila Hauková. Hlídky se zaměří na to, jestli motorkáři u sebe nemají zbraně a drogy, anebo nejde o nežádoucí osoby.

Policie nemusí vpustit do České republiky podezřelé návštěvníky. V jakých případech? "Pokud při kontrole vznikne podezření, že je osoba ozbrojena a mohla by tak ohrozit bezpečnost státu a veřejný pořádek."

Jen z Berlína a Drážďan má na takzvanou Konferenci do areálu koupaliště Džbán v Praze dorazit na 400 motorkářů. Zatím utajené zůstávají poznatky o tom, na které severočeské hraniční přechody se soustředí hlavní nápor motorkářů a tedy i pozornost policie. "Zatím bych tuto informaci nerada zveřejňovala," řekla Hauková.

Josef Suk, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme